Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Elder i Pet the Preacher w Warszawie

Elder i Pet the Preacher w Warszawie

Już 18 kwietnia za sprawą Ceremony Booking kolejna uczta dla fanów ciężkich brzmień. Do warszawskiego Fonobaru zawitają grupy Elder i Pet the Preacher.

Elder to amerykański zespół działający od 2005 roku. W jego skład wchodzą Nick DiSalvio (gitara i wokal), Jack Donovan (bas) i Matt Couto (perkusja). Początkowy etap działalności tria to wielka fascynacja Sleep, zobrazowana dobitnie na udanym debiutanckim albumie z 2008 roku. Jednak dopiero wydany trzy lata później krążek "Dead Roots Stirring" pokazał ogrom ich możliwości. Wypełniająca go mieszanka stonera i doomu połączona ze sporą dawką psychodelii brzmi już zdecydowanie oryginalniej, stawiając Elder w jednym szeregu z najciekawszymi młodymi grupami w klimacie. Wydana w zeszłym roku 12’’ "SpiresBurn / Release" tylko to potwierdza. Żaden fan ciężkiego odlotu nie ma prawa przegapić ich koncertu.

Towarzyszący Amerykanom na trasie Pet the Preacher jest młodą załogą z Danii. W zeszłym roku wydali swój debiutancki album "The Banjo", który opowiada historię człowieka próbującego uciec z piekła. Zwrócili już na siebie uwagę maniaków ciężkiego rocka, co otworzyło im drogę choćby na tegoroczne Roadburn. Ich muzyka jest ciekawą mieszanką mocniejszych brzmień, południowego klimatu, bluesowych solówek, stonera i przejmujących wokali. O tym, że Skandynawowie wiedzą jak stylowo robić głośnego rocka chyba nikogo nie trzeba przekonywać, a Pet the Preacher nie jest tu wyjątkiem. Śmiało można zakładać, że to trio zmiecie warszawską publiczność.

Otwarcie koncertu przypadnie młodej warszawskiej załodze Weedpecker. Początki zespołu sięgają przełomu 2011 i 2012 roku, obecnie tworzą go: Wyro (gitara, wokal), Bandos (gitara, wokal), Jose (bas) i Falon (perkusja). Udało im się wypuścić do sieci dwutorowe demo, którego zawartość pokazuje, że można liczyć na kolejną ciekawą polską kapelę. "Jadą" trochę pod stare Baroness, czasem rzucą okiem na Mastodon, rozmarzą się przy Mars Red Sky, z zazdrością słuchają Elder. Występ przed tymi ostatnimi będzie ich scenicznym debiutem.

18 kwietnia 2013 r
Warszawa - Fonobar, ul. Wawelska 5

Wjazd:
30 zł (przedsprzedaż)
40 zł (w dniu koncertu)

Start: 20:00

organizatorem jest Ceremony Booking: https://www.facebook.com/ceremonybooking

 

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31