Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Sabbath Assembly i Hexvessel dwa razy w Polsce

Sabbath Assembly i Hexvessel dwa razy w Polsce

15 kwietnia w Warszawie dzień później w Poznaniu wystąpią formacje Sabbath Assembly i Hexvessel.

Sabbath Assembly to muzyczny projekt założony przez Dave'a Nussa. Ideą, przyświecającą istnieniu grupy, jest przypomnienie nauk, pieśni i muzyki Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego - ruchu religijnego, rozwijającego się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych w latach '60 i '70 XX wieku, będącego "mroczniejszą" stroną hippisowskiej odmiany New Age.

Pierwszy album Sabbath Assembly, zatytułowany "Restored One", ukazał się w 2010 roku. W nagraniach wokalnie wspomagała Nussa amerykańska wokalistka Jex Thoth. W 2012 roku ukazała się druga płyta - "Ye Are Gods", na której Thoth została zastąpiona przez Jamie Myers, znaną m.in. z Hammers of Misfortune, czy współpracy z Wolves of the Throne Room. Ten album jest odzwierciedleniem rytualnych tekstów i całej struktury najważniejszej i najświętszej mszy, jaką dla Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego stanowiło "Sabbath Assembly" (liturgii, od której Nuss zapożyczył nazwę swojego projektu). Zespół zawita do Polski w drodze na Roadburn, gdzie zagra na specjalne zaproszenie Jusa Oborna. Miłośnicy okultystycznych i mistycznych klimatów nie maja prawa przegapić tego występu.

Hexvessel to sześcioosobowy zespół, założony w 2009 roku w Helsinkach, przez Anglika - Mata McNerney'a. W swojej twórczości łączy folkowe brzmienia i psychodelicznego rocka z przełomu lat '60 i '70 z fińskim mistycyzmem i zamiłowaniem do natury. Razem tworzy to magiczną mieszankę muzyczną, pełną ciężkich, trippowych klimatów i hipnotyzujących pieśni.

Ich debiutancki album, "Dawnbearer", ukazał się w 2011 roku i jest uznawany za klasycznego przedstawiciela nurtu "occult-folk". Jednak to kolejny krążek w dorobku tej formacji, "No Holier Temple", wydany we wrześniu 2012 roku, pozwolił Hexvessel na zdobycie większej popularności. Dużo mroczniejsze, bardziej psychodeliczne, doom-metalowe kompozycje, umieściły zespół w tym samym szeregu co Pink Floyd, Hawkwind, Amon Düül II, The Doors czy Ultimate Spinach. W opinii Metal Hammera, muzyka Hexvessel otwiera portale dla wędrówek umysłu poprzez transcendentalne piękno.

15.04.2013
Warszawa, Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6


Bilety:
40 zł (przedsprzedaż) - poprzez e-mail ceremonybooking@ceremonybooking.pl oraz od 20.03 w Piwnicy pod Harendą
50 zł w dniu koncertu

Start: 20:00

16.04.2013
Poznań, Klub pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8


Bilety:
30 zł (przedsprzedaż) - poprzez e-mail ceremonybooking@ceremonybooking.pl oraz od 20/23.03 w Klubie pod Minogą
40 zł w dniu koncertu

Start: 20:00

Organizator: Ceremony Booking

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31