Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Fugazi Festiwal - 22 dni koncertów

Fugazi Festiwal - 22 dni koncertów

W dniach 1-22 września odbędzie się w Warszawie Fugazi Festiwal, zapowiadany jako największe muzyczne wydarzenie 2013 roku w Polsce.

Podczas 22 dni koncertów w ramach FUGAZI FESTiwal zagra ponad 130 zespołów. Organizatorzy zapraszają młode kapele z całego kraju i tworzą największą w kraju scenę specjalnie dla nich. Na festiwalu zaprezentują się początkujące zespoły i gwiazdy poszczególnych gatunków muzyki rockowej. I tak odbędzie się: m.in.: Blue Blues Festiwal, Czarno to widzę Festiwal, Festiwal rocka progresywnego czy Kosmiczne mleko festiwal. "Dni otwarte" to przegląd debiutantów, a na koniec występ gwiazdy dnia. Pomiędzy tymi wydarzeniami będą odbywały się rasowe koncerty znanych zespołów i gwiazd.

Dla najlepszych kapel przewidziane są nagrody m.in.: zniżki na instrumenty muzyczne, nakręcenie klipu czy nagrania w studio.

Inicjatywa festiwalu urodziła się pośród ludzi, którzy tworzyli Fugazi Music Club 22 lata temu, a na jego deskach zagrali pierwszy raz w Warszawie: Hey, Acid Drinkers czy Wilki. Klub  pomimo krótkiej 11 miesięcznego okresu działalności ma bardzo bogatą historię. To właśnie w nim Grzegorz Miecugow i Jurek Owsiak prowadzili konferansjerkę, Tadeusz Nalepa i Czesław Niemen przychodzili na imprezy, Marek Kotański organizował akcje, a zespół Vader umawiał się w klubowym autobusie na pierwszą trasę po Europie.

18 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa FUGAZI FESTiwal, na której zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące programu.

FUGAZI FESTiwal to nie tylko muzyka. Odbędzie się wiele imprez towarzyszących:

YACH FESTiwal teledysków i rockowych filmów historycznych.

Spotkania z muzykami + warsztaty.

Dźwiękowy plac zabaw
Projekt muzyczny dla dzieci, tworzony przez kolektyw teren Nowy, który przybiera formę koncertu muzyki improwizowanej o charakterze happeningu. Mówiąc jednym zdaniem teren Nowy kids to 101% zabawy dla dzieci, jak również dla rodziców...

Wydawnictwo Kultura Gniewu - przygotowuje album KOMIXowy (200 stron), w którym po raz pierwszy w całości opowiedziana będzie historia klubu.

Zgłoszenia zespołów na festiwal - w.czapski@op.pl

http://www.facebook.com/FugaziMusicClub
http://www.facebook.com/events/199630083398242/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31