Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Półfinaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock

Półfinaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock

Znamy już nazwy zespołów zakwalifikowanych do półfinałów piątej edycji Eliminacji do Przystanku Woodstock.

Jurorzy - Gosia Kaczmarek, Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Tomasz Kasprzyk i Krzysztof Dobies postanowili zaprosić do półfinałów zespoły: Ametria, Another World, Audiofeels, Bezjahzgh, Cała Góra Barwinków, Candida, Charlie Monroe, Chassis, Chemia, Damiana Ukeje, Empire, Funk Master Punk, Future Folk, Gomor, Hedfirst, Labirytm, Lolo Ferrari, Mama Selita, Offensywa, Power of Trinity, Skowyt, Stonnard, Tommy Say No, Trans Lola, Transsexdisco i Venflon.

Wyżej wymienione kapele będą walczyć o udział w finale imprezy, który tradycyjnie odbędzie się we wrocławskim klubie Eter 16 czerwca.

Do grona finalistów dołączą 3 zagraniczne formacje: Yama B & Gunbridge (Japonia), Kensington (Holandia) oraz The Toobes (Białoruś), a także Clock Machine i 4 Metry od Chodnika, czyli zespoły, które przed rokiem brały udział w Eliminacjach i zostały nagrodzone zaproszeniem do ostatniego etapu tegorocznej edycji imprezy.

Tym razem w ramach konkursu odbędą się nie 4 jak przed rokiem, a 3 półfinały: w Poznaniu (6 kwietnia w klubie Eskulap), Warszawie (20 kwietnia w klubie Progresja) i Olsztynie (11 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych).

"W tym roku stawiamy nie na ilość, tylko na jakość muzyki. Dlatego też postanowiliśmy ograniczyć liczbę półfinałów" - mówi Gosia Kaczmarek, prezes Fabryki Zespołów - "Chcemy także, aby Eliminacje w tym roku były imprezą o międzynarodowym zasięgu, stąd też z jednej strony zaprosiliśmy do finału 3 zagraniczne zespoły, z drugiej rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z niemieckim oddziałem magazynu Rolling Stone. Zależy nam na pokazywaniu polskiej muzyki za granicą".

Na finale we wrocławskim klubie Eter obecni będą dziennikarze Rolling Stone’a, którzy przygotują relację z wydarzenia, a następnie opublikują ją na łamach czasopisma. Warto podkreślić, że jak sami zapowiedzieli, Eliminacje mają być dla nich okazją do bliższego poznania polskiej sceny muzycznej.

Ostatnią ważną informacją związaną z imprezą jest bezpośrednie zaproszenie na Przystanek Woodstock grupy Big Fat Mama - laureatów pierwszej edycji Eliminacji. Formacja będzie miała okazję zagrać na scenie Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP.

Zdjęcie: Łukasz Widziszowski

Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31