Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / "Head" prawdopodobnie z Kornem na dłużej

"Head" prawdopodobnie z Kornem na dłużej

Wiele wskazuje na to, że fanów grupy Korn czekają naprawdę emocjonujące miesiące. Zespół, jedna z gwiazd pierwszego dnia Impact Festivalu (4-5 czerwca, lotnisko Bemowo w Warszawie), nie tylko wystąpi po ośmiu latach przerwy ze swoim współzałożycielem, Brianem "Headem" Welchem. Jak gitarzysta wyznaje, bardzo by chciał pozostać w jego składzie na dłużej.

- Wierzę, że zrobimy razem coś więcej niż tylko tę nadchodzącą trasę i letnie festiwale, jak Impact - mówi Head. - Oczywiście nie mogę teraz potwierdzić tego na sto procent… Stanie się to w momencie, w którym na dobre powrócimy na scenę. Ale atmosfera w grupie jest tak wspaniała, że szkoda by było ją zmarnować. Znowu jesteśmy braćmi. Każdy z nas jest czysty  i skupiony na wspólnym dobru. Kiedyś, przed moim odejściem, było zupełnie inaczej.

Muzyk nie wie jeszcze, jakie utwory fani usłyszą na Impact Festvial. - Setlistę ustalimy wkrótce wspólnie. Na pewno znajdzie się na niej wiele naszych klasycznych kawałków i parę niespodzianek. Jednego jestem pewien: To będzie najpotężniejsze show Korna w historii!

Brian "Head" Welch rozstał się z zespołem w 2005 roku. Przez długie lata jego powrót do zespołu wydawał się niemożliwy. Muzyk, który opuścił grupę z przyczyn religijno-światopoglądowych - ochrzcił się w rzece Jordan i został baptystą - wielokrotnie podkreślał, jak bardzo dystansuje się od poczynań dawnych kolegów. W wywiadach przyznawał też, że nie chciałby, by którykolwiek z 212 podopiecznych założonego przez niego sierocińca w Baligerii słuchał ostrej muzyki. Swoje przemyślenia i wspomnienia zawarł w autobiografii "Zbaw mnie ode mnie samego": Jak odnalazłem Boga, rzuciłem Korn, odstawiłem narkotyki i przeżyłem, by opowiedzieć moją historię".

Podczas Impact Festivalu Head wystąpi również z grupą Love and Death, z którą dwa miesiące temu wydał wypełnioną ciężkimi brzmieniami płytę "Between Here & Lost". - Zagranie dwóch koncertów jednego dnia  to jedno z najbardziej emocjonujących wyzwań w moim życiu - zapewnia.  - Nie mogę się doczekać.

Line up Impact Festival 2013:
4 czerwca:
RAMMSTEIN, SLAYER, KORN, BEHEMOTH, AIRBOURNE, GHOST, MASTODON, LOVE AND DEATH
5 czerwca:
THIRTY SECONDS TO MARS, PARAMORE, STEREOPHONICS, NEWSTED, ASKING ALEXANDRIA, IAMX, NEGRAMARO
Bilety i karnety na www.LiveNation.pl.

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31