Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / "Head" prawdopodobnie z Kornem na dłużej

"Head" prawdopodobnie z Kornem na dłużej

Wiele wskazuje na to, że fanów grupy Korn czekają naprawdę emocjonujące miesiące. Zespół, jedna z gwiazd pierwszego dnia Impact Festivalu (4-5 czerwca, lotnisko Bemowo w Warszawie), nie tylko wystąpi po ośmiu latach przerwy ze swoim współzałożycielem, Brianem "Headem" Welchem. Jak gitarzysta wyznaje, bardzo by chciał pozostać w jego składzie na dłużej.

- Wierzę, że zrobimy razem coś więcej niż tylko tę nadchodzącą trasę i letnie festiwale, jak Impact - mówi Head. - Oczywiście nie mogę teraz potwierdzić tego na sto procent… Stanie się to w momencie, w którym na dobre powrócimy na scenę. Ale atmosfera w grupie jest tak wspaniała, że szkoda by było ją zmarnować. Znowu jesteśmy braćmi. Każdy z nas jest czysty  i skupiony na wspólnym dobru. Kiedyś, przed moim odejściem, było zupełnie inaczej.

Muzyk nie wie jeszcze, jakie utwory fani usłyszą na Impact Festvial. - Setlistę ustalimy wkrótce wspólnie. Na pewno znajdzie się na niej wiele naszych klasycznych kawałków i parę niespodzianek. Jednego jestem pewien: To będzie najpotężniejsze show Korna w historii!

Brian "Head" Welch rozstał się z zespołem w 2005 roku. Przez długie lata jego powrót do zespołu wydawał się niemożliwy. Muzyk, który opuścił grupę z przyczyn religijno-światopoglądowych - ochrzcił się w rzece Jordan i został baptystą - wielokrotnie podkreślał, jak bardzo dystansuje się od poczynań dawnych kolegów. W wywiadach przyznawał też, że nie chciałby, by którykolwiek z 212 podopiecznych założonego przez niego sierocińca w Baligerii słuchał ostrej muzyki. Swoje przemyślenia i wspomnienia zawarł w autobiografii "Zbaw mnie ode mnie samego": Jak odnalazłem Boga, rzuciłem Korn, odstawiłem narkotyki i przeżyłem, by opowiedzieć moją historię".

Podczas Impact Festivalu Head wystąpi również z grupą Love and Death, z którą dwa miesiące temu wydał wypełnioną ciężkimi brzmieniami płytę "Between Here & Lost". - Zagranie dwóch koncertów jednego dnia  to jedno z najbardziej emocjonujących wyzwań w moim życiu - zapewnia.  - Nie mogę się doczekać.

Line up Impact Festival 2013:
4 czerwca:
RAMMSTEIN, SLAYER, KORN, BEHEMOTH, AIRBOURNE, GHOST, MASTODON, LOVE AND DEATH
5 czerwca:
THIRTY SECONDS TO MARS, PARAMORE, STEREOPHONICS, NEWSTED, ASKING ALEXANDRIA, IAMX, NEGRAMARO
Bilety i karnety na www.LiveNation.pl.

Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31