Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Joe Satriani opowiada o Unstoppable Momentum

Joe Satriani opowiada o Unstoppable Momentum

Już 7 maja ukaże się najnowszy album Joe Satrianiego "Unstoppable Momentum", a gitarzysta opowiada o zespole, który towarzyszył mu w studio.

"Zacząłem zastanawiać się co mogę zrobić, aby przekroczyć granicę, a jednocześnie wywołać emocje u słuchaczy. Jak wpływa na mnie ta muzyka? Jakie wyzwala we mnie odczucia? Jeśli może ona wzbudzić we mnie jakieś konkretne emocje, to istnieje szansa, że zadziała tak samo u każdego, kto jej posłucha." - mówi Joe Satriani o "Unstoppable Momentum".

Do stworzenia nowego albumu Satriani powołał do życia nowy zespół, w którym znalazł się wieloletni współpracownik gitarzysty - klawiszowiec Mike Keneally oraz muzycy, z którymi Joe miał okazję zagrać po raz pierwszy, czyli Chric Chanet z zespołu Jane's Addiction i perkusista Vinnie Colaiuta.

Satriani przyznaje, że za każdym razem, gdy rozpoczyna współpracę z nowymi muzykami, czuje przypływ kreatywności. "Kiedy pomyślisz sobie 'Mike Keneally, Chris Chaney i Vinnie Colaiuta', tak naprawdę nie masz pojęcia czy to na pewno zadziała. Wtedy musisz zaufać swoim odczuciom, a przede wszystkim zaufać ludziom, z którymi tworzysz i wierzyć w szczęśliwe zakończenie" - mówi gitarzysta. "Podczas nagrywania pojawiło się bardzo dużo wielkich rzeczy, ale czasami jest tak, że to te małe drobiazgi dają pełny, pożądany efekt."

Vinnie Colaiuta grał wcześniej z takimi artystami jak Frank Zappa, Jeff Beck, czy Sting. Także Joe Satriani jest pod wrażeniem jego profesjonalizmu. "Zawsze mieliśmy problem z wyborem najlepszej ścieżki zarejestrowanej przez Vinnie'ego, ponieważ za każdym podejściem grał w ten sam unikalny sposób, od początku do końca."

"Nie musisz mu mówić niczego więcej poza 'Ok, Mike po prostu graj'" - gitarzysta komplementuje Mike'a Keneally'ego. "On zawsze jest w stanie znaleźć serce i duszę każdego kawałka."

Decydując się na zaproszenie do studia basisty, Satriani potrzebował muzyka, który połączy umiejętności techniczne z prostotą przekazu. "Mike Boden zarekomendował mi Chrisa, a ja od razu wiedziałem, że to właśnie on. Cokolwiek zagra zawsze robi to tak jak trzeba."

Przypominamy, że 6 lipca Joe Satriani zagra jedyny koncert w Polsce podczas wiosenno-letniej trasy koncertowej. Gitarzysta wystąpi w Stodole razem z Mike’m Keneally’m (klawisze/gitara), Bryanem Bellerem (bass) i Marco Minnemannem na perkusji.

Ceny biletów
130 zł - w przedsprzedaży
140 zł - w dniu imprezy

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Źródło: http://www.musicradar.com

25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31