Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs Fonografika Young Stage

Konkurs Fonografika Young Stage

Masz zespół? Nie wydaliście jeszcze oficjalnie krążka? A może wydaliście, ale nie macie aktualnie podpisanego kontraktu?

Masz znajomych i fanów, którzy wspierają Wasze działania? Jeśli tak, to jest szansa właśnie dla Was! Fonografika Young Stage to konkurs dla młodych i zdolnych wykonawców, którym wydawnictwo Fonografika chcę zaproponować współpracę.

Fonografika to największy polski dystrybutor płyt oraz wytwórnia muzyczna specjalizująca się w takich gatunkach jak: rap, rock, jazz, blues czy muzyka poważna. Idea konkursu Fonografika Young Stage to przede wszystkim ciągłe poszerzanie horyzontów zarówno muzycznych jak i dystrybucyjnych, a także coraz szerszy zakres działalności wydawnictwa w kierunku początkujących zespołów.

Aby wyłowić kolejne talenty, postanowiliśmy powołać do życia cykliczny konkurs dla młodych muzyków, przeznaczony przede wszystkim dla wykonawców, którzy nie mają jeszcze nagranej debiutanckiej płyty, bądź podpisanego kontraktu płytowego.

Do tej pory odbyły się trzy edycje FYS, zakończone sukcesem i ciepło przyjęte przez muzyków oraz publikę. Organizowane wyłącznie w Warszawie i przeznaczone przede wszystkim dla warszawskich wykonawców. Jak mówią organizatorzy: "Zachęceni entuzjazmem uczestników jak i odbiorców postanowiliśmy, aby kolejne edycje rozszerzyć o miasta partnerskie, tak by dać szansę walki o nagrody zespołom spoza stolicy. Tym samym podnosząc rangę konkursu z lokalnego na ogólnopolski."

Koncerty w ramach FYS odbędą się w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu oraz Toruniu. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 marca. W przypadku Warszawy 20 kwietnia.

Organizatorami oraz pomysłodawcami konkursu są wydawnictwo Fonografika i Onit Agency, natomiast koordynatorem projektu ogólnopolskiego jest One Way Tourbooking.

Więcej dowiecie się na stronie: www.youngstage.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Fonografika Young Stage.

Godless Prophets & The Migrant Flora Darkest Hour

Darkest Hour lubi zmieniać wytwórnie. Trzeci raz wydają album w innej stajni niż poprzednio, aczkolwiek na całe szczęście, nie umniejsza to jakości...Gramy dalej

8 /10
Mons Mons

Chciałoby się powiedzieć, że oto wreszcie polski indie rock wystawił ciekawsko głowę ponad granice typowego dla naszej alternatywy brzmienia....Gramy dalej

7 /10
Pick Your Poison
Gatunek: Blues
Under Stars
Gatunek: Pop
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31