Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / The Stage Music Festival w Krakowie

The Stage Music Festival w Krakowie

Na 26 i 27 kwietnia klub The Stage i ekipa L`Orange Electrique przygotowała The Stage Music Festival, zapowiadając szamańską mieszankę rasowego rocka, soczystego funka i psychodelii.

W ramach The Stage Music Festival wystąpi 7 zespołów.

26 kwietnia, piątek

Big Fat Mama -  Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie "troszeczkę innego dźwięku" sześciu młodych niegdyś muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej "troszeczkę innego dźwięku". Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein. Każdy ich koncert wprowadza w trans szalonym tempem, pulsującym groovem i unikalnym show.

L'Orange Electrique - muzycy tej formacji czerpią inspiracje z dźwięków tramwajów ruszających z zajezdni i odgłosów latających imbryków. Kosmopolityczne myślenie muzyczne  i nieszablonowe podejście do instrumentów wyzwalają w tym zespole niezwykłą lekkość improwizacji. Radość z tworzenia muzyki, swoiste "odjazdy" i całość mocno osadzona w groovie z całą pewnością sprawi, że koncert będzie połączeniem świetnej zabawy i spotkania ze sztuką. Rocktranceblues. Spiritus movens imprezy

Trzynasta w Samo Południe - młoda kapela prezentująca klasycznego rocka z elementami bluesowymi. Laureaci wielu przeglądów zespołów rockowych, energetyczna bomba, która wciągnie każdego w zabawę pod sceną. Jacy są? Młodzi wiekiem, ale hardrockowi duchem! Idą pod prąd trendów, walą prosto w twarz swoją muzyką. I chcą żeby  świat znów oszalał na punkcie ostrego grania!

Dżindżer projekt - krakowski zespół założony w 2011 roku przez Kamilę Boruc i Filipa Pietrka, swoją muzykę określa jako osadzone w groovie i oparte na improwizacji granie funkowe z elementami jazzu i hip hopu.

27 kwietnia, sobota

Makar Trio - grupa , której członków nikomu nie trzeba przedstawiać. Na czele projektu stoi gitarzysta Andrzej Makarewicz (Seven B, Gienek Loska Band), który w tym składzie udziela się też wokalnie (!) , na basie towarzyszy mu Jacek Chruściński (Wawele, Bluesmobile), a za perkusją zasiada legendarny perkusista Artur Malik (Urszula, Lombard). Trzeba się będzie się naprawdę uprzeć żeby usiedzieć przy nich na krzesłach.

Limboski Baatar Folk Punk Duo - Duet tworzą Michał Augustyniak i Kuba Rutkowski. Koncert tego niezwykłego duetu to szamańska podróż poprzez stepy Azji, legendy delty Mississippi, plemienny funk i nowoczesne amerykańskie brzmienia przypominające trochę The White Stripes. Muzycy otwarcie przyznają się do fascynacji szamanizmem, a Michał Augustyniak opanował technikę śpiewu "Kargyra", która w połączeniu z transowym brzmieniem bębnów sprawia, że przechodzą nas prawdziwe ciarki!

Nie Strzelać do Pianisty -  młoda grupa power bluesowa składająca się z niezwykle utalentowanych ludzi, przy czym największy poklask zyskują charyzmatyczny wokal Huberta Szczęsnego i wyrafinowana gitara Adama Karmińskiego. Oprócz rock'n'rollowej zabawy tanecznej zespół dostarczy publice spokojnych momentów zadumania przy dźwiękach lirycznych bluesów.

Informacje o godzinach i biletach na: http://facebook.com/TheStageMusicFestival.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.


To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31