Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / The Stage Music Festival w Krakowie

The Stage Music Festival w Krakowie

Na 26 i 27 kwietnia klub The Stage i ekipa L`Orange Electrique przygotowała The Stage Music Festival, zapowiadając szamańską mieszankę rasowego rocka, soczystego funka i psychodelii.

W ramach The Stage Music Festival wystąpi 7 zespołów.

26 kwietnia, piątek

Big Fat Mama -  Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie "troszeczkę innego dźwięku" sześciu młodych niegdyś muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej "troszeczkę innego dźwięku". Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein. Każdy ich koncert wprowadza w trans szalonym tempem, pulsującym groovem i unikalnym show.

L'Orange Electrique - muzycy tej formacji czerpią inspiracje z dźwięków tramwajów ruszających z zajezdni i odgłosów latających imbryków. Kosmopolityczne myślenie muzyczne  i nieszablonowe podejście do instrumentów wyzwalają w tym zespole niezwykłą lekkość improwizacji. Radość z tworzenia muzyki, swoiste "odjazdy" i całość mocno osadzona w groovie z całą pewnością sprawi, że koncert będzie połączeniem świetnej zabawy i spotkania ze sztuką. Rocktranceblues. Spiritus movens imprezy

Trzynasta w Samo Południe - młoda kapela prezentująca klasycznego rocka z elementami bluesowymi. Laureaci wielu przeglądów zespołów rockowych, energetyczna bomba, która wciągnie każdego w zabawę pod sceną. Jacy są? Młodzi wiekiem, ale hardrockowi duchem! Idą pod prąd trendów, walą prosto w twarz swoją muzyką. I chcą żeby  świat znów oszalał na punkcie ostrego grania!

Dżindżer projekt - krakowski zespół założony w 2011 roku przez Kamilę Boruc i Filipa Pietrka, swoją muzykę określa jako osadzone w groovie i oparte na improwizacji granie funkowe z elementami jazzu i hip hopu.

27 kwietnia, sobota

Makar Trio - grupa , której członków nikomu nie trzeba przedstawiać. Na czele projektu stoi gitarzysta Andrzej Makarewicz (Seven B, Gienek Loska Band), który w tym składzie udziela się też wokalnie (!) , na basie towarzyszy mu Jacek Chruściński (Wawele, Bluesmobile), a za perkusją zasiada legendarny perkusista Artur Malik (Urszula, Lombard). Trzeba się będzie się naprawdę uprzeć żeby usiedzieć przy nich na krzesłach.

Limboski Baatar Folk Punk Duo - Duet tworzą Michał Augustyniak i Kuba Rutkowski. Koncert tego niezwykłego duetu to szamańska podróż poprzez stepy Azji, legendy delty Mississippi, plemienny funk i nowoczesne amerykańskie brzmienia przypominające trochę The White Stripes. Muzycy otwarcie przyznają się do fascynacji szamanizmem, a Michał Augustyniak opanował technikę śpiewu "Kargyra", która w połączeniu z transowym brzmieniem bębnów sprawia, że przechodzą nas prawdziwe ciarki!

Nie Strzelać do Pianisty -  młoda grupa power bluesowa składająca się z niezwykle utalentowanych ludzi, przy czym największy poklask zyskują charyzmatyczny wokal Huberta Szczęsnego i wyrafinowana gitara Adama Karmińskiego. Oprócz rock'n'rollowej zabawy tanecznej zespół dostarczy publice spokojnych momentów zadumania przy dźwiękach lirycznych bluesów.

Informacje o godzinach i biletach na: http://facebook.com/TheStageMusicFestival.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.


We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31