Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Beasto Blanco na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Beasto Blanco na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

1 maja w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku wystąpi Beasto Blanco, zespół złożony z muzyków współpracujących m.in. z Alice Cooperem czy Lou Reedem.

Projekt Beasto Blanco powstał w 2012 roku jako połączenie sił trzech muzyków współpracujących m.in z Alice Cooperem, Lou Reedem, Simple Plan czy Iron Maiden. 1 maja Beasto Blanco wspomogą tysiące zgromadzonych na wrocławskim Rynku gitarzystów w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a wieczorem zagrają pełnowymiarowy koncert w klubie Alibi dla fanów mocniejszego brzmienia. W klubowym koncercie wspomogą ich inni goście Thanks Jimi Festival - gitarzysta Kiss - Bruce Kulick oraz gitarzysta i wokalista Mötley Crüe - John Corabi.

W pierwszej części koncertu w Alibi usłyszymy również Leszka Cichońskiego z gośćmi oraz gitarzystkę Michaela Jacksona - Jennifer Batten.

Beasto Blanco tworzą wokalista i basista Chuck Garric, gitarzysta Chris Latham i producent Tommy Henriksen. Ich celem było stworzenie żywego, surowego rock and rolla, który odzwierciedli ich zbiorowe, bogate doświadczenie w branży muzycznej.

O wokaliście Beasto Blanco Alice Cooper powiedział: “Chuck Garric jest jedną z tych tajemniczych i nieuchwytnych osobowości, które zawsze robią wyjątkowe rzeczy. I jak na człowieka wielu talentów przystało stworzył projekt, który rzucił mnie na kolana."

Chuck Garric zasłynął głównie jako basista i twórca hitów Alice Coopera. Ostatnie pięć lat Chris Latham poświęcił grupie Paper Back Hero, gdzie grał na gitarze. W 2012 r. obaj muzycy postanowili powołać do życia formację Beasto Blanco. Aby wydobyć w pełni unikalne brzmienie, które połączy ich rockowe korzenie z nowoczesną technologią, zatrudnili producenta Tommy’ego Henriksena - znanego ze współpracy z takimi artystami jak: Lou Reed, Simple Plan, David Cook, ale też Lady Gaga czy Ke$ha.

Warsztat muzyczny i technika Garrica i Lathama oraz bogate doświadczenie z różnych gatunków muzycznych Henriksena stworzyły wybuchową mieszankę, której klimat w pełni oddaje promujący pierwszy album singiel Breakdown. W trakcie prac nad materiałem do grupy dołączyła niezwykle charyzmatyczna, rockowa wokalistka Tiffany Lowe, która umocniła swoją pozycję współpracując i występując m.in. z industrial metalową grupą Genitorturers oraz z Alice Cooperem.

Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa obok najlepszych polskich gitarzystów, wystąpi również mistrz bałałajki z Rosji - Alexey Arhipovsky oraz znany amerykański fingerstylowiec, Preston Reed.     

W tym roku gitarzyści będą próbowali pobić zeszłoroczny Rekord Guinnessa, kiedy to Hey Joe Jimiego Hendriksa wybrzmiał na 7273 gitary.

Więcej informacji na stronie: www.heyjoe.pl

1.05.2013
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
godz.19.00

Beasto Blanco
Bruce Kulick
John Corabi
Jennifer Batten
Leszek Cichoński & Friends

bilety:
40 zł - przedsprzedaż,
50 zł - w dniu koncertu

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziane są duże zniżki!

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31