Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Pierwszy półfinał konkursu Thanks Jimi Festival 2013 już w poniedziałek

Pierwszy półfinał konkursu Thanks Jimi Festival 2013 już w poniedziałek

10 zespołów z całej Polski walczy o występ przed największą gitarową orkiestrą świata w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

W najbliższy poniedziałek 15 kwietnia w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37 w otwartych przesłuchaniach konkursowych zagrają zespoły: Echoe z Wrocławia, Comin' To Town z Łodzi, Traf z Wrocławia, MG Project z Zielonej Góry oraz The Colonists z Wrocławia.

W następnym koncercie półfinałowym 23 kwietnia zagrają: Omni mOdO z Poznania, Snake Charmer z Wrocławia, Ergo z Torunia, Panzerhund z Wrocławia oraz The Ribalds z Krakowa.

Jury pod przewodnictwem Leszka Cichońskiego oraz zgromadzona na koncertach publiczność wybiorą 4 zespoły, które w ścisłym finale 30 kwietnia będą walczyć o prawo występu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku.

Koncerty rozpoczynają się o godz.19.00, zapraszamy do wspierania swoich faworytów, wstęp wolny.


Przypomnijmy, że Gitarowy Rekord Guinnessa to gitara klasyczna, bałałajka, funk-bass, fingerstyle, tapping dwuręczny, rock, jazz-rock, jazz-fusion, blues, a to tyko niektóre instrumenty i style muzyczne, które zobaczymy 1 maja na wrocławskim Rynku. W zeszłym roku orkiestra prowadzona przez Leszka Cichońskiego liczyła 7273 gitarzystów i pobiła poprzedni wrocławski Rekord z 2009 roku, wynoszący 6346 gitar.

Tegoroczna edycja zostanie wzmocniona silną reprezentacją polskich gitarzystów, z których każdy pokaże odmienny styl. Wystąpią m.in: Wojciech Pilichowski, Partyzant, Wojciech Hoffmann, Bartek Miarka, Krzysztof Misiak, Krzysztof Pełech i Adam Palma.

Ponadto wystąpi rosyjski gitarzysta Roman Miroshnichenko. Na Gitarowym Rekordzie Guinnessa zobaczymy także Jennifer Batten - gitarzystkę Michaela Jacksona, Bruce’a Kulicka - gitarzystę KISS, Johna Corabiego - gitarzystę i wokalistę Mötley Crüe, Alexeya Arkhipovsky’ego - wirtuoza bałałajki z Rosji oraz Prestona Reeda - mistrza fingerstyle z USA.

Jedną z gwiazd Thanks Jimi Festival we Wrocławiu będzie również Oddział Zamkniety. W południe 1 maja muzycy Oddziału wspomogą tysiące zgromadzonych na wrocławskim rynku gitarzystów w próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a ok. godz. 16.30, tuz po ogłoszeniu oficjalnego wyniku, zespół zagra pełny koncert dla gitarzystów i wrocławskiej publiczności.

"Gitarowy Rekord Guinnessa to prawdziwa uczta muzyczna, nie tylko dla fanów gitary" - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy - "W tym roku proponujemy duże bogactwo brzmieniowe, ale należy pamiętać, że w zeszłym roku mieliśmy 7273 indywidualne style. Każdy z gitarzystów zagrał "Hey Joe“ Jimiego Hendrixa po swojemu i w tym jest siła tego wydarzenia. Nie jest ważne, czy pobijemy razem Rekord. Najbardziej się liczy to, że możemy stworzyć wielką orkiestrę indywidualnych brzmień."

Więcej o Gitarowym Rekordzie Guinnessa na stronie www.heyjoe.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Bloodlust Body Count

Jeśli ktoś nadal pozostaje odporny na thrashmetalowe wyziewy największych gwiazd gatunku, jak i całej gwardii młodocianych adeptów tej fantastycznej...Gramy dalej

8 /10
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
HellHaven ocena 9
Anywhere out of the World
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30