Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Pierwszy półfinał konkursu Thanks Jimi Festival 2013 już w poniedziałek

Pierwszy półfinał konkursu Thanks Jimi Festival 2013 już w poniedziałek

10 zespołów z całej Polski walczy o występ przed największą gitarową orkiestrą świata w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

W najbliższy poniedziałek 15 kwietnia w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37 w otwartych przesłuchaniach konkursowych zagrają zespoły: Echoe z Wrocławia, Comin' To Town z Łodzi, Traf z Wrocławia, MG Project z Zielonej Góry oraz The Colonists z Wrocławia.

W następnym koncercie półfinałowym 23 kwietnia zagrają: Omni mOdO z Poznania, Snake Charmer z Wrocławia, Ergo z Torunia, Panzerhund z Wrocławia oraz The Ribalds z Krakowa.

Jury pod przewodnictwem Leszka Cichońskiego oraz zgromadzona na koncertach publiczność wybiorą 4 zespoły, które w ścisłym finale 30 kwietnia będą walczyć o prawo występu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na wrocławskim Rynku.

Koncerty rozpoczynają się o godz.19.00, zapraszamy do wspierania swoich faworytów, wstęp wolny.


Przypomnijmy, że Gitarowy Rekord Guinnessa to gitara klasyczna, bałałajka, funk-bass, fingerstyle, tapping dwuręczny, rock, jazz-rock, jazz-fusion, blues, a to tyko niektóre instrumenty i style muzyczne, które zobaczymy 1 maja na wrocławskim Rynku. W zeszłym roku orkiestra prowadzona przez Leszka Cichońskiego liczyła 7273 gitarzystów i pobiła poprzedni wrocławski Rekord z 2009 roku, wynoszący 6346 gitar.

Tegoroczna edycja zostanie wzmocniona silną reprezentacją polskich gitarzystów, z których każdy pokaże odmienny styl. Wystąpią m.in: Wojciech Pilichowski, Partyzant, Wojciech Hoffmann, Bartek Miarka, Krzysztof Misiak, Krzysztof Pełech i Adam Palma.

Ponadto wystąpi rosyjski gitarzysta Roman Miroshnichenko. Na Gitarowym Rekordzie Guinnessa zobaczymy także Jennifer Batten - gitarzystkę Michaela Jacksona, Bruce’a Kulicka - gitarzystę KISS, Johna Corabiego - gitarzystę i wokalistę Mötley Crüe, Alexeya Arkhipovsky’ego - wirtuoza bałałajki z Rosji oraz Prestona Reeda - mistrza fingerstyle z USA.

Jedną z gwiazd Thanks Jimi Festival we Wrocławiu będzie również Oddział Zamkniety. W południe 1 maja muzycy Oddziału wspomogą tysiące zgromadzonych na wrocławskim rynku gitarzystów w próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa, a ok. godz. 16.30, tuz po ogłoszeniu oficjalnego wyniku, zespół zagra pełny koncert dla gitarzystów i wrocławskiej publiczności.

"Gitarowy Rekord Guinnessa to prawdziwa uczta muzyczna, nie tylko dla fanów gitary" - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy - "W tym roku proponujemy duże bogactwo brzmieniowe, ale należy pamiętać, że w zeszłym roku mieliśmy 7273 indywidualne style. Każdy z gitarzystów zagrał "Hey Joe“ Jimiego Hendrixa po swojemu i w tym jest siła tego wydarzenia. Nie jest ważne, czy pobijemy razem Rekord. Najbardziej się liczy to, że możemy stworzyć wielką orkiestrę indywidualnych brzmień."

Więcej o Gitarowym Rekordzie Guinnessa na stronie www.heyjoe.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30