Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: Wygraj książkę Slash. Rockowy dom wariatów

Konkurs: Wygraj książkę Slash. Rockowy dom wariatów

Weź udział w naszym konkursie i wygraj biografię legendarnego gitarzysty - "Slash. Rockowy dom wariatów".

Fryzura jak u postaci z kreskówki, supermocne papierosy i najsłynniejszy cylinder rockowy na świecie - Slash to jedna ze współczesnych ikon gitary.

Ten niepowtarzalny gitarzysta, urodzony w Stoke-on-Trent, osiągnął swoją pozycję poprzez rozwiązły styl życia i sukcesy na listach przebojów pochodzącej z zachodniego wybrzeża Ameryki grupy Guns’N’Roses. Slash był niesamowicie płodny muzycznie, ale szybko zmieniający się układ z Axlem Rose’em, głównym wokalistą zespołu, w połowie lat dziewięćdziesiątych wiódł do nieuchronnego rozpadu kapeli. Slash podjął się więc swojego pierwszego indywidualnego projektu, grupy Snakepit, następnie grał w kapeli bluesowej, by później rozpocząć karierę jednego z najbardziej rozchwytywanych solistów gitarowych. W końcu Slash powrócił na szczyt z rockową formacją Velvet Revolver, supergrupą gwiazd rocka, które przeżyły swoje życie na tyle ostro, jak tylko potrafią przeżyć je byli członkowie rockowych kapel.

Jego historia to jeden wielki rockandrollowy wybryk, zapierające dech w piersiach życiowe show, płomienne konfrontacje z innymi muzykami, ale też niewiarygodna dyscyplina, unikatowy talent muzyczny i - rzecz jasna - kilka legendarnych rockowych kawałków.

"Slash. Rockowy dom wariatów" autorstwa Paula Stenninga ukazała się nakładem wydawnictwa Anakonda.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym książki.

Konkurs:

Mamy do wygrania pięć egzemplarzy książki. Odpowiedzi przesyłajcie na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Slash. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w piątek.

Pytanie:

Muzycy Guns N'Roses pojawili się w filmie "Pula śmierci", ostatnim z cyklu o Brudnym Harrym. W jednej ze scen Slash strzela... No właśnie, z czego?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za Wasze maile, jak zwykle nie zawiedliście. Oczywiście, w filmie Slash strzela z harpuna. Książki otrzymują: Daniel Martyka, Mateusz Kołodziej, Łukasz Dolny, Jan Kotowski, Joanna Sobczak. Gratulujemy!

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31