Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gitarowy Rekord Guinnessa w rytmie flamenco

Gitarowy Rekord Guinnessa w rytmie flamenco

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu Gitarowemu Rekordowi Guinnessa we Wrocławiu będzie Fiesta flamenco.

W jego programie znajdą się koncerty zespołów flamenco Danza del Fuego, Ritmo Emoción oraz Acid Flamenco, które odbędą się 1 maja w Klubie Muzycznym Łykend we Wrocławiu.

Flamenco wśród gatunków muzycznych jest jednym z tych najbardziej kojarzonych z muzyką gitarową, zatem nie mogło go zabraknąć podczas wrocławskiego święta gitary. Muzyka zespołów z międzynarodowym składem z pewnością odda prawdziwego ducha muzyki Andaluzji, gdyż wszystkie grupy były już wielokrotnie doceniane przez hiszpańskich gitarzystów i publiczność.

Zespół Danza del Fuego, założony przez gitarzystę - prekursora flamenco w Polsce Sławomira Dolatę, od lat współpracuje z muzykami i tancerzami z Hiszpanii, Czech i Słowacji. Towarzyszył występom takich artystów, jak: Juan Polvillo, Rafael Cortes, Rafael de Huelva, Tomatito, Canizares, Maria Serrano, Carmen Segura czy Teo Barea Munoz. Wśród zespołów wykonujących flamenco Danza del Fuego wyróżnia się ciekawym repertuarem, który z jednej strony nawiązuje do tradycyjnych form i wschodnich korzeni tej muzyki, z drugiej - zawiera oryginalne brzmienie i autorskie kompozycje, w których odnaleźć można również wpływy muzyki latynoskiej, orientalnej i jazzu. Podczas koncertu w Klubie Muzycznym Łykend zespół wystąpi w składzie: Dorota Dzięcioł (taniec, kastaniety, flet, śpiew), Sławomir Dolata (gitara flamenco, śpiew), Maciej Mustafa Giżejewski (cajón, instrumenty perkusyjne, śpiew), Marcin Pawlik (flet, saksofon, Palmas), Meksykanin Roman Mendez (tres cubano, śpiew) oraz Brazylijczyk Helton Santos (gitara basowa, śpiew).

Acid Flamenco to zespół założony przez Witka Łukaszewskiego, prekursora gatunku flamenco & rock. Grupa uznawana jest za najstarszy polski zespół flamenco, a jej staż pracy artystycznej dostrzec można w wysokiej jakości wykonaniach, tak koncertowych, jak i studyjnych. Ostatnia gwiazda wieczoru, czyli zespół Ritmo Emoción jest z kolei stosunkowo nowym projektem, jednak dość dobrze znanym już wrocławskiej publiczności. Zespół miał okazję występować we Wrocławiu podczas koncertu Guitar Day w lutym tego roku i, pomimo zimy, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Podczas koncertu w Klubie Muzycznym Łykend zespół wystąpi w składzie: 2 gitarzystów Bartłomiej Helwing i Jacek Pawlikowski oraz tancerka Urszula Żebrowska-Kacprzak.

Fiesta flamenco rozpocznie się o godzinie 20:00.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31