Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncerty eliminacyjne Fonografika Young Stage

Koncerty eliminacyjne Fonografika Young Stage

Za nami pierwsze 4 koncerty eliminacyjne ogólnopolskiego konkursu Fonografika Young Stage.

W środę, 17 kwietnia odbyły się pierwsze lokalne eliminacje w 4 miastach Polski. Publiczność w Toruniu, Łodzi, Poznaniu oraz Katowicach dopisała, zespoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Ponad 300 osób bawiło się w najpopularniejszych klubach przy dźwiękach rocka, popu, blusa, jazzu i funky. Każda kapela miała 40 minut na przedstawienie siebie i swojej twórczości, a zwycięzców danego dnia wybrali widzowie, zapisujący swój typ na odwrocie zakupionego biletu.

Zespoły z okolic Łodzi wystąpiły Klubie DOM, a swój repertuar zaprezentowali: Wild Blues Slivovica, Sound Glass oraz Blowjoke. Do kolejnego etapu przeszły ex aequo Sound Glass i Wild Blues Slivovica. W katowickim klubie Straszny Dwór występowały formacje: Blue Jeans, Prim, It's working. Pierwsze eliminacje w Katowicach wygrał Prime. Publiczność z Torunia zebrana w klubie Lizard King oceniała takich wykonawców jak: Archandia, CT oraz The Hole. Zdecydowaną większością głosów wygrała grupa z Torunia CT. Pierwsza edycja odbyła się również w poznańskim Klubie u Bazyla, a o zakwalifikowanie się do dalszego etapu walczyły Ayden, Jutro, Agu. Publiczność z Poznania wybrała Ayden.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a publiczność zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych eliminacjach regionalnych z cyklu Fonografika Young Stage, które odbędą się już w środę 24 kwietna. Szczegółowa rozpiska:

Poznań - Klub u Bazyla - Snakebite, Stonnard, Suscky Rocket
Katowice - Straszny Dwór - 69, Tora Tora Tora, Fore Point
Łódź - Klub Dom - Drop Pants, Substytut, Headboat
Toruń - Lizzard King - Klub zdesperowanych romantyków, Kropla, Tak mwiała moja mama

Organizatorami oraz pomysłodawcami konkursu są wydawnictwo Fonografika i Onit Agency, natomiast koordynatorem projektu ogólnopolskiego jest One Way Tourbooking.

Więcej dowiecie się na stronie: www.youngstage.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Fonografika Young Stage.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31