Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: Wygraj książkę Kochanowo i okolice

Konkurs: Wygraj książkę Kochanowo i okolice

Powieść "Kochanowo i okolice" autorstwa wrocławskiego dziennikarza Przemka Jurka, jest nagrodą w naszym konkursie.

Książkę sam autor nazywa "sentymentalną komedią muzyczną". Historia ukazała się już w maju 2010 roku. Los chciał, że wydawnictwo, które ją wówczas wydało zaraz upadło i w zasadzie sprzedaż tytułu była znikoma. Wydawnictwo Anakonda postanowiło wznowić tę powieść, tym bardziej, że zebrała ona fantastyczne recenzje… Jakby tego było mało, sztukę na podstawie książki wystawiają już dwa teatry w Łodzi i w Krakowie, a kolejne dwa - w Warszawie i Wrocławiu - przygotowują jej premiery.

Gdzieś daleko w Kochanowie amatorski deathmetalowy zespół dostaje propozycję zagrania na dożynkach powiatowych w roli supportu zespołu Kombii. Stawką jest stypendium dla utalentowanych mieszkańców gminy. Główny bohater - Marcyś - fan starego Kombi, początkowo niechętny chałturze, za namową żony decyduje się stawić czoła wyzwaniu, co wywołuje lawinę kompromitujących sytuacji. Hojny mecenas, którym jest wójt, prowadzący przedwyborczą kampanię, wystawia zespół do występów na wiejskich festynach, sugerując zmianę repertuaru. Muzycy stają się lokalnymi gwiazdami, doczekują się naśladowców i fan clubu. Trzymani w szachu przez wójta i własne, niespodziewanie odrodzone ambicje, za wszelką cenę starają się zachować twarz. Czy uda im się ocalić resztki godności i wrócić na drogę mocnego brzmienia?

Konkurs:

Mamy do wygrania pięć egzemplarzy książki. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Kochanowo. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jaką nazwę nosi "amatorski deathmetalowy zespół", wokół którego obraca się akcja powieści?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za liczne odpowiedzi. Oczywiście nazwa, o którą pytaliśmy to Exterminator. Książki otrzymują: Anna Włodarczyk, Agnieszka Typiak, Jarosław Minałto, Beata Suluk i Albina Trokielewicz. Gratulujemy!

 

 

Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31