Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Skibidibi Fest vol. VI

Skibidibi Fest vol. VI

29 czerwca w warszawskim Fonobarze odbędzie się szósta edycja Skibidibi Fest.

29.06.2013
klub Fonobar
ul. Wawelska 5, Warszawa

Wystąpią:

Minetaur [groove metal]
Czwórka śmiałków spotkała się AD 2012 na piaszczystym rozstaju Warszawy-Śródmieście. Wpływów zasięgając od takich wesołków jak Crowbar, Cancer Bats czy Lamb of God umyślili sobie łączyć southernowe skibidibi z hardkorowym rozkrokiem tanecznym.

Outre [black metal] [Kraków]
Outre tworzy dwóch muzyków: Damian Igielski (Serpentia) i Andrzej Nowak (Fleshworld), którzy łącząc siły nagrali debiutancką EP'kę 'Tranquillity'. Muzyka Outre określana jest jako modern black metal z elementami thrash, death czy nawet post metalu. Epka wydana w formie digi-packu miała swoją premierę pod koniec stycznia. Płyta dostępna jest też w formie cyfrowej pod adresem: outre.8merch.com.

Dormant Ordeal [death metal]
Działalność Dormant Ordeal została zapoczątkowana przez obecnego perkusistę grupy Radka Kowala. W 2005 roku zespół zadebiutował płytą "Demo I". W 2009 roku ostatecznie ustabilizował się skład zespołu, który przypieczętował ten fakt wydaniem długogrającego albumu "More to Come". Muzyka Dormant Ordeal to wypadkowa emocji i inspiracji każdego członka zespołu i indywidualne spojrzenie na wszystko co nas otacza. Najnowsze wydawnictwo grupy  "It Rains, It Pours" jest dostępne do odsłuchania i kupienia na bandcampie: http://dormantordeal.bandcamp.com/ .

PurpleHaze Ensemble [exp/metal/psychodelia] [Kraków]
PurpleHaze Ensemble to kapela powstała na gruzach zespołu PurpleHaze grającego w klimatach okołostonerowych. Zmienił się perkusista, dołączył elektronik, a kolektyw obrał kierunek sludgowo-stonerowej psychodelii okraszonej elektronicznymi ambientami.

Outfight [heavy/groove metal] [Kraków]
Outfight powstało w 2010 z inicjatywy Pawła (voc./git.), który chciał stworzyć zespół grający muzykę spod znaku takich kapel jak Down czy Pantera. Początkowo skład zasilili gitarzysta Adrian i Przemek - basista, jednak prawdziwym punktem zwrotnym było  dołączenie perkusisty Piotrka (Forgotten Souls), dzięki któremu styl Outfight zaczął się klarować, a muzyka poszła zupełnie innym kierunku. Założenie jest proste - ma być solidnie i po ryju. Outfight to mieszanka heavy, groove i southern, w najlepszej możliwej proporcji.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

 

1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30