Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / God Is Dead? Zobacz nowe video Black Sabbath

God Is Dead? Zobacz nowe video Black Sabbath

Dziś premiera najnowszego albumu Black Sabbath "13". Album promuje utwór "God Is Dead?", do którego powstał teledysk.

Reżyserem klipu jest kontrowersyjny filmowiec i aktywista społeczny Peter Joseph, znany z założenia Ruchu Zeitgeist i serii filmów dokumentalnych Zeitgeist opowiadających m.in. o mechanizmach funkcjonowania współczesnego systemu monetarnego, zamachach 9/11, za którymi miał stać rząd Stanów Zjednoczonych, czy też oligarchii finansowej mającej rządzić światem.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Ozzy Osbourne opowiedział o koncepcie stojącym za utworem "God Is Dead?": "Pewnego razu byłem w czyimś biurze, gdzie na stole leżał magazyn, mówiący z okładki 'God is Dead'. Momentalnie pomyślałem o 9/11, o terrorystach, religii, o tym, jak wiele osób zginęło w imię religii. To wszystko przychodzi do głowy, kiedy zastanawiasz się nad tragediami, które wydarzają się na przestrzeni lat. Mógłbyś uznać, że Bóg byłby w stanie powstrzymać ludzi umierających w jego imieniu, dlatego zacząłem myśleć, że ludzie z pewnością zastanawiają się 'gdzie jest Bóg? Bóg jest martwy'. Ta myśl mnie uderzyła."

Zdaniem Ozzy'ego jest jednak iskierka nadziei. "Pod koniec śpiewam, że nie wierzę, że Bóg nie żyje. To po prostu pytanie, które pojawia się kiedy widzisz tak wielu ludzi zabijających się nawzajem przy pomocy bomb, wysadzających metro czy World Trade Center."

Przypomnijmy, że "13", pierwsza od albumu "Never Say Die!" z 1978 r płyta Black Sabbath zarejestrowana z Ozzy Osbournem w składzie, ukaże się nakładem Vertigo/Universal. Partie bębnów za albumie zarejestrował znany m.in. z Rage Against The Machine Brad Wilk. Materiał powstał przede wszystkim w Los Angeles pod okiem producenta Ricka Rubina.

Album ukaże się w kilku formatach, m.in. standardowego CD, wersji deluxe 2 CD z bonusowym materiałem, winyla, a także Super Deluxe Box Set zawierający 2CD, krążek winylowy, DVD "Black Sabbath - The Reunion" i inne dodatki.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28