Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Wygraj album Orbity Wiru My Maszyny

Wygraj album Orbity Wiru My Maszyny

W naszym konkursie do wygrania trzecia płyta rockowego trio Orbita Wiru zatytułowana "My Maszyny".

"Orbita Wiru gra jak maszyna, to jest straszna siła…"  - powiedział Zbigniew Hołdys podczas trwania programu Hit Generator (TVP2). Parafrazując słowa Hołdysa powstał tytuł do nowej płyty Orbity Wiru - My Maszyny.

Muzyka na niej zawarta to rockowa eksplozja generowana przez trzyosobowy mechanizm. Siła gitar, bezkompromisowość prostego rytmu, przenikliwość głosu sprawiają, że nie można przejść obok niej obojętnie. Całość stanowi konsekwentnie pulsującą rockową maszynę, za produkcję i realizację której odpowiedzialny jest Grzegorz Jędrach (Goya). Mastering wykonany w AudigibleOddities (San Francisco) dopełnił całości brzmienia.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Orbita Wiru została powołana do życia w 2000 roku. Debiut fonograficzny - Wiru Sfera, miał miejsce w 2006 i stanowi podsumowanie pierwszych sześć lat działania zespołu. W styczniu 2009 ukazał się drugi album formacji - Relikwiat, który ukształtował aktualny styl, określany przez samych muzyków jako Alternative Loud Music. Wiosna 2009 przyniosła Orbicie Wiru udział w telewizyjnym show Hit Generator (TVP2), w którym zespół głosami telewidzów został uhonorowany statuetką Super Hitu. Orbita Wiru była pierwszym "mocno" grającym zespołem, który w polskiej telewizji publicznej otrzymał tak duże wyróżnienie. Obecnie zespół przygotowuje się do jesiennej trasy koncertowej oraz presstour’u, przy okazji którego prezentować będzie nagrania z nowej płyty w wersji akustycznej.

Konkurs:

Mamy do wygrania cztery egzemplarze płyty. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Orbita. Odpowiedzi można przesyłać do czwartku (13.06) do 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Nazwisko którego piłkarza pojawia się w jednym z utworów Orbity Wiru?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za Wasze odpowiedzi. Chodziło oczywiście o Zinedine Zidane. Płyty otrzymują: Marta Opulska, Paulina Wołkońska, Patryk Sebrala i Maciek Rawicz. Gratulujemy!

Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Bloodlust Body Count

Jeśli ktoś nadal pozostaje odporny na thrashmetalowe wyziewy największych gwiazd gatunku, jak i całej gwardii młodocianych adeptów tej fantastycznej...Gramy dalej

8 /10
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
HellHaven ocena 9
Anywhere out of the World
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30