Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Fani gotowi na koncert Bon Jovi

Fani gotowi na koncert Bon Jovi

W związku z koncertem Bon Jovi, który odbędzie się już 19 czerwca w Gdańsku autoryzowany fanklub zespołu przygotował szereg akcji, które urozmaicą oprawę koncertu.

19 czerwca Bon Jovi zawita po raz pierwszy do Polski. Formację z New Jersey zobaczymy w Gdańsku na stadionie PGE Arena. Jest to wydarzenie, na które polscy fani czekali przez długie lata. Wielokrotne próby sprowadzenia zespołu do Polski zawsze spełzały jednak na niczym. W 2000 roku, przy okazji krótkiej wizyty zespołu w naszym kraju, Jon Bon Jovi wyznał, że powrócą w czerwcu by dać koncert z prawdziwego zdarzenia. Na spełnienie tej obietnicy trzeba było jednak aż 13 lat.

"Koncert Bon Jovi w Polsce to dla wielu z nas bardzo ważne wydarzenie i nieraz praktycznie jedyna możliwość w życiu by zobaczyć ulubiony zespół na żywo. Jako fanklub szybko rozpoczęliśmy przygotowania do koncertu, aby ten wieczór był niezapomniany" - mówi założyciel i szef Fanklubu Always Artur "Bodzio" Bogdański. "Fani błyskawicznie poprzez nasze forum zaczęli wychodzić z propozycjami oprawy koncertu, którą mógłby przygotować fanklub, aby był to wieczór niezapomniany."

Fanklub stworzył stronę internetowa traktująca tylko o koncercie - www.bonjovi.pl/koncert oraz zaprojektował specjalne koszulki, w których fani pojawią się w Gdańsku.

Fani przygotowali również kolejne niespodzianki: koszulkę dla Jon Bon Jovi, flagę oraz bransoletki. "Najtrudniejszy był wybór spośród wszystkich propozycji zgłaszanych przez fanów. Było ich bardzo dużo: od najbardziej kuriozalnych, jak sterowiec z napisem nad stadionem, po te bardziej realne, jak wybrane flaga czy bransoletki." - wspomina Bogdański - "Najbardziej oczywiste było przygotowanie koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej jako prezent dla Jona Bon Jovi. Mamy nadzieję, że Jon ubierze ją podczas koncertu."


Flagę zaprojektowali sami fani: Sebastian "Yanni" Griszek oraz Filip Lubaszewski. Flaga jest ogromna i ma pojawić się na trybunach w sektorach Q, P, O i N, na lewo patrząc od sceny. "Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem flagę chcemy rozwinąć równo z początkiem 4. utworu, z reguły jest to piosenka "Raise Your Hands". Flaga ma być już przygotowana do rozwinięcia. Prosimy serdecznie wszystkie osoby, które będą na tych sektorach o pomoc." - wyjaśnia szczegóły akcji jej koordynator, Agata Matuszewska - "Cała akcja ma trwać dość krótko - nie chcemy przecież zasłaniać osobom koncertu."


Tradycją podczas europejskich koncertów grupy stało się także konfetti, które jest wyrzucane w górę przez fanów pod sceną podczas utworu "Captain Crash & The Beauty Queen From Mars". Jako, że ta piosenka była dość często grana podczas bieżącej trasy warto i na to się przygotować. Oprócz koszulek i flagi kilka tysięcy fanów założy na nadgarstki świecące bransoletki. "Przed i w trakcie koncertu będziemy rozdawać fanom mającym swoje miejsce na płycie stadionu świecące bransoletki - tzw. świetliki. Fanklub rozda ich kilka tysięcy, warto jednak w miarę możliwości przynieść własne - im więcej tym lepiej." - wyjaśnia Adrian Burnus, koordynator akcji. "Wszystkie będą w kolorze czerwonym. Plan zakłada uruchomienie bransoletek na początku pierwszego bisu, gdzie w tym samym czasie trybuny proszone są o świecenie telefonami komórkowymi. Powinniśmy uzyskać piękny efekt biało-czerwonej flagi. Prosimy serdecznie wszystkich o udział, przekazywanie opasek dalej i informowanie o czasie, kiedy trzeba je uruchomić. Ważne, by nie robić tego wcześniej!" - dodaje.

Gdy wrzawa koncertowa ucichnie fanklub zaprasza w dzień po show, tj. 20 czerwca, na afterparty i jednocześnie II Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi. Szczegóły na stronie www.zlotbonjovi.pl.

www.bonjovi.pl

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31