Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Pampeluny w poniedziałek

Nowy album Pampeluny w poniedziałek

"777", nowy studyjny krążek formacji Pampeluna pojawi się w sklepach już w poniedziałek nakładem Metal Mind.

Na płycie znajdzie się 13 numerów. Już dziś wszyscy, którzy nie mogą doczekać się premiery mogą zapoznać się ze specjalnym miksem albumu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Za okładkę nowej płyty odpowiedzialny jest sam zespół. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się album z tak nowatorską szatą graficzną i layoutem. "Staraliśmy się zminimalizować komputeryzację, aby nawiązać do muzyki, jaka zamieszczona jest na krążku i odnosi się mocno do powstania zespołu. Posiadacze fizycznej płyty na pewno się mile zaskoczą" - anonsuje Pampeluna.

Oryginalna okładka to nie jedyny powód, dla którego warto będzie nabyć ten krążek, przede wszystkim jego mocną stronę stanowi zawartość. Nowy materiał to wybuchowa mieszanka latynoskich dźwięków z metalem, rockiem, folkiem i hip hopem, a wszystko charakteryzuje radość grania, spontaniczność i spora dawką poczucia humoru. Tradycyjnie trójka wokalistów generuje swój przekaz głównie w języku hiszpańskim, ale znajdą się tutaj także utwory w języku polskim oraz angielskim. Wśród gości specjalnych na płycie znaleźli się m.in. Titus oraz Jelonek. Album promuje utwór "Legenda o lustrze", w którym pierwsze skrzypce (dosłownie) gra Jelonek.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Sam zespół tak zapowiada nowy album: "To przepełniona energią dawka muzyki. Zawarte są tam elementy kilku gatunków muzycznych, zaprawionych ostrymi i mięsistymi gitarami. Krążek '777' zaspokoi oczekiwania zarówno fanów mocnych metalowych riffów jak i tych, którzy gustują w melodyjnych brzmieniach".

Lista utworów:

1. Hijo de Puta
2. I nadejdzie (con Kostek)
3. Desire
4. Zapierdalać
5. Źli chłopcy
6. Prick is Your name (con Titus)
7. Cajos
8. Legenda o lustrze (con Jelonek)
9. San Fermin
10. La viva Rocco (con Mahon)
11. Do góry nogami
12. Depesperados (con Miki y Ryba)
13. 04070

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Pampeluna istnieje od 07.07.07 r., a magia liczb cały czas otacza zespół ezoteryczną aurą. W pierwszych latach działalności grupa brała udział w wielu przeglądach oraz festiwalach. W 2009 roku dotarła do ścisłego finału eliminacji Woodstock, by rok później znaleźć się już wśród laureatów i wystąpić na głównej scenie Festiwalu. W 2011 roku zespół doszedł także do ścisłego finału Antyfestu. Rok później ukazała się debiutancka płyta "La Curva". Pampeluna zagrała około 300 koncertów na terenie całego kraju. Obecnie trwają przygotowania do jesiennej trasy promującej album "777".


The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30