Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Liga Rocka - marzec 2009

Liga Rocka - marzec 2009

27 marca odbędzie się kolejna edycja Ligi Rocka.

27.03.2009r. - godz. 17.00 - Jelenia Góra
Sala koncertowa "NOVA" JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze

Pod nową nazwą Liga Rocka - czyli "czesko-polskie spotkania młodych muzyków" rozpocznie się ogólnopolska impreza tym razem z udziałem polskich i czeskich zespołów w ramach Projektu - Przekraczamy Granice, który jest współfinansowany ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Koncerty eliminacyjne, które odbywają się na przestrzeni 7 miesięcy wyłonią 7 zespołów, które wejdą bezpośrednio do finału. Ta znana niemal w całej Polsce a na Dolnym Śląsku w szczególności impreza odbywa się regularnie od 14 lat w Jeleniej Górze.

Spośród nadesłanych przez zespoły zgłoszeń organizatorzy wyłonili 35 najciekawszych zespołów rockowych wywodzących się z różnych miejsc Polski w tym z Czech, które będą walczyć o wejście do głównego czerwcowego finału A.D. 2009. Ta impreza odbywająca się pod patronatem ogólnopolskiego Magazynu Gitarzysta, Perkusista, Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia Wrocław oraz dziesiątki portali muzycznych daje szansę młodym, zdolnym muzykom, którzy wciąż czekają na odkrycie i debiut. Od takiego debiutu zależy bardzo dużo. Wielu interesującym i utalentowanym muzykom nie udało się tego osiągnąć. LIGA ROCKA daje w ten sposób szansę młodym zespołom nieznanym jeszcze szerokiemu odbiorcy na pokazanie się przed szerszą publicznością a także zaprezentowanie ciekawej, oryginalnej, własnej muzyki rockowej w jej różnych odcieniach oraz zdobycie pierwszych profesjonalnych szlifów.

Tym razem 27 marca 2009r. młodzi fani punk rocka, muzyki alternatywnej, death metalu ,cross-overu będą mogli zobaczyć i posłuchać na żywo podczas koncertu eliminacyjnego takie oto zespoły:

REASON OF SUFFERING /oldschool - grindcore/
ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY /punk - hardcore -thrash/
UWEAMPLER /rock - funk/
AMORPHOUS /old death - grind core/
HUSH /Czechy/

Bilety na koncert w cenie tylko 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK ul. 1 Maja 60 oraz ul. Bankowa 28/30
Szczegóły na www.jck.pl, www.jlr.independent.pl, www.infomusic.pl

{M4_image 0}
Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31