Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Już dziś premiera albumu Toma Odella

Już dziś premiera albumu Toma Odella

Dziś polska premiera debiutanckiego krążka Toma Odella zatytułowanego "Long Way Down", który ukazuje się nakładem Sony Music Polska.

"Złoty chłopak" - tak można określić debiutującego Toma Odella. Krytycy muzyczni od kilku miesięcy nie szczędzą pochwał pod adresem tego, zaledwie 21-letniego, piosenkarza. W rodzimej Wielkiej Brytanii już okrzyknięto go sensacją muzyczną roku, a potwierdza to codziennie powiększająca się rzesza fanów.

Wszystko za sprawą nagrody BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award, która Tom otrzymał na początku tego roku. Chwilę później radio BBC umieściło go w prestiżowym plebiscycie “BBC Sound of 2013“ (artyści, w których pokładane są największe nadzieje), a MTV uhonorowała tytułem Artysty Nadchodzącego Roku w konkursie “Brand New For 2013“.

"Long Way Down" dostępny jest w wersji podstawowej i deluxe (5 dodatkowych utworów). Krążek promuje ballada "Another Love" oraz utwór “Hold Me".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Tom zjednał sobie krytyków i fanów przede wszystkim za sprawą kompozycji i tekstów, które tworzy. Są one nad wyraz dojrzałe i doskonale obrazują jego przeżycia i odczucia. Jak podkreśla, czerpie i uczy się od najlepszych - Davida Bowiego, Arctic Monkeys, Rufusa Wainwrighta czy Eltona Johna. Charakterystyczne dźwięki fortepianu i ciemny wokal Odella tworzą klimat całej płyty i potęgują emocje zawarte w tekstach.

Polscy fani Toma będą mogli przekonać się o jego talencie jesienią. Na 13 listopada zaplanowano koncert w warszawskim Klubie Basen.

Tracklista CD
1. Grow Old With Me
2. Hold Me
3. Another Love
4. I Know
5. Sense
6. Can't Pretend
7. Till I Lost
8. Supposed To Be
9. Long Way Down
10. Sirens

CD Deluxe
11. I Think It's Going To Rain Today
12. Storms
13. Heal
14. Till I Lost (demo)
15. Grow Old With Me (demo)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31