Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Joe Bonamssa mógłby nagrać nowy album Black Country Communion

Joe Bonamssa mógłby nagrać nowy album Black Country Communion

W jednym z ostatnich wywiadów Joe Bonamssa stwierdził, że wciąż uważa się za przyjaciela Glenna Hughesa, co więcej, mógłby nawet nagrać nowy album Black Country Communion.

O publicznych pyskówkach między Glennem Hughesem a Joe Bonamassą, które poprzedziły opuszczenie przez gitarzystę szeregów zespołu, było swego czasu głośno. Tymczasem w ostatnim wywiadzie dla magazynu Classic Rock, Joe Bonamssa przyznał, że wciąż jest przyjacielem Hughesa, a istota sporu wynikała z faktu, że nie chciał zaakceptować planów "dwuletniej światowej trasy".

"W 2009 roku, gdy rozmawialiśmy o powołaniu do życia Black Country Communion, wydawało się, że okoliczności są idealne dla każdego z nas." - powiedział Bonamassa - "Padały wówczas słowa - i nie były one mojego autorstwa - 'mam solowy projekt, który jeździ w trasy co roku' albo 'mam zobowiązania u Billy'ego Idola'. Na to ja: 'cóż, koncertuje bez przerwy, jak idiota, więc może po prostu zbierzemy się razem i pogramy, może zarejestrujemy płytę i zagramy kilka pojedynczych koncertów'. Zagraliśmy jednorazową sztukę w John Henry Rehearsal Studios w Londynie, która była jednym z moich najlepszych doświadczeń muzycznych w życiu. To było takie radosne, niczym nieskrępowany rock, w stylu wczesnych lat '70. Na początku wszyscy byliśmy w podobnej sytuacji. Kiedy jednak zespół okazał się sukcesem, dwóch z nich zapragnęło zaangażować się w to mocniej. Wtedy powiedziałem 'nie mogę tego zrobić'. Właśnie wróciłem z dziewięciotygodniowej letniej trasy i dosłownie nie byłem w stanie podnieść gitary choćby na chwilę. Czułem się wypalony."

Co ciekawe gitarzysta nie wyklucza możliwości dalszej współpracy z pozostałymi muzykami pod szyldem Black Country Communion, odpowiadając twierdząco na pytania dotyczące możliwości zagrania jednego, specjalnego koncertu z zespołem, a nawet zarejestrowania materiału na nowy album. Tutaj jednak Bonamassa się zastrzega - "Nie mógłbym jednak w następnej kolejności zagrać w Peorii w stanie Illinois, potem Rockford, następnie St. Louis i dalej na 80 koncertowej trasie po Stanach oraz letnich festiwalach. To nie wchodzi w grę, zresztą nigdy nie wchodziło."

Przypomnijmy za to, że już w październiku niestrudzony Joe Bonamassa ponownie odwiedzi Polskę. Gitarzysta wystąpi 20 października w warszawskiej Sali Kongresowej. Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertu. Więcej informacji na stronie www.delta.art.pl.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka

Post-Traumatic Stress Disorder Controlled Collapse

Czwarty album istniejącego od 2003 roku łódzkiego projektu Wojciecha Króla - Controlled Collapse.

Gramy dalej

7 /10
One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31