Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / The Rolling Stones wydaje album Hyde Park Live

The Rolling Stones wydaje album Hyde Park Live

Minął ledwie nieco ponad tydzień od koncertu The Rolling Stones w londyńskim Hyde Parku, a dźwiękowy zapis tego wydarzenia jest już dostępny w sprzedaży.

Na albumie zatytułowanym "Hyde Park Live" znalazło się 19 kompozycji zebranych z dwóch niedawnych koncertów Stonesów z Hyde Parku, które zespół zagrał 6 i 13 lipca. Płyta dostępna jest już na iTunes i zawiera zarówno najnowsze kompozycje zespołu, jak "Doom and Gloom", jak i klasyczne hity z "Brown Sugar", "Paint It Black", "Sympathy for the Devil" i oczywiście "(I Can’t Get No) Satisfaction" na czele.

Koncerty w Hyde Parku to już ostatnie momenty jubileuszowych występów Rolling Stonesów zorganizowanych z okazji 50 lecia istnienia zespołu. Przy okazji zaplanowano je niemal dokładnie w inną rocznicę ważnego wydarzenia w długiej karierze formacji. 5 lipca 1969 roku, zaledwie dwa dni po śmierci Briana Jonesa, The Rolling Stones wystąpili w Hyde Parku na wielkim darmowym koncercie, w którym - zależnie od źródeł - miało uczestniczyć od 250 do 500 tysięcy fanów. W szeregach kapeli po raz pierwszy pojawił się nowy gitarzysta Mick Taylor, ale nagła śmierć Jonesa, miesiąc wcześniej usuniętego z zespołu, sprawiła, że koncert ten został poświęcony jego pamięci.  

Tracklista "Hyde Park Live"
Start Me Up
It’s Only Rock ‘N’ Roll
Tumbling Dice
Emotional Rescue
Street Fighting Man
Ruby Tuesday
Doom and Gloom
Paint It Black
Honky Tonk Women
You Got the Silver
Before They Make Me Run
Miss You
Midnight Rambler
Gimme Shelter
Jumpin’ Jack Flash
Sympathy for the Devil
Brown Sugar
You Can’t Always Get What You Want
(I Can’t Get No) Satisfaction

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31