Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Klinika Gitary Basowej... i nie tylko

Klinika Gitary Basowej... i nie tylko

Warsztaty muzyczne dla basistów, gitarzystów i perkusistów...

Już po raz trzeci w tym roku zapraszamy basistów i ich kolegów z zespołów na spotkania w ramach Kliniki Gitary Basowej. W comiesięcznych edycjach przygotowujemy was do tegorocznego Bassdays Poland 2009. Honorowy patronat nad wszystkimi spotkaniami objął prorektor ds. basowego rytmu - Wojtek Pilichowski. Zapraszani do nas wykładowcy prezentują bardzo różnorodne style muzyczne, są na stałe związani z zespołami grającymi często skrajne gatunki muzyczne. Dzięki temu uczestnicy mają możliwość poznać największe polskie sławy, ich podejście do muzyki i sposoby nauczania.

25 marca, godz. 17
KGB 25 marca to spotkanie z Wojtkiem Pilichowskim (bas), Wojtkiem Morawskim (perkusja) i Bartkiem Papierzem (gitara) oraz najostrzejszym jurorem programu hit generator - Wojtkiem Olszakiem. Wojtek na zajęciach wykładowych wprowadzi was w zawiły świat "szołbiznesu" oraz zdradzi wam tajniki produkcji muzycznej. (przygotujcie sobie na kartach pytania :-) Dla młodszych muzyków słów kilka o Wojtku Morawskim - muzyk współpracujący kiedyś legendami: Grupą X, Klan (po nagraniu płyty "Mrowisko" - 1971 r.), Perfect (współzałożyciel w 1977 r.), Porter Band, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys (1984/1985), Voo Voo (1985 r.) oraz Orkiestry Na Zdrowie. Uczestniczył w nagraniach płyt Voo Voo, Jana BO.

Sprzęt na KGB
Nasz stały kącik porad technicznych poświęcimy tym razem basowym efektom gitarowym oraz sposobami ich poprawnego używania. Będziecie mogli jak zwykle używać gitar Sandberg wzmacniaczy box electronics i epifani. O tajnikach efektów opowie wam Mateusz Rybicki i Michał Gabrielczyk z gdańskiej firmy Box Electronics.

Zobaczycie absolutne premiery - najnowsze kostki Box-a
multihorus vechoor
kompresor/limiter tux
reverb delay zebu
multidrive abigar
baspream TDI

miejsce: Bemowskie Centrum Kultury m.st. Warszawy, ul. Górczewska 201
czas trwania warsztatów: 17.00 - 21.30
cena warsztatów: 50 zł

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w warsztatach pod adresem marta.lukawska@artbem.pl.

INFO: http://www.artbem.pl/poza_ramami/kgb

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28