Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Serj Tankian na dwóch koncertach w Polsce

Serj Tankian na dwóch koncertach w Polsce

Serj Tankian, wokalista System of a Down, jeden z najbardziej charyzmatycznych rockowych frontmanów na świecie, już w październiku wystąpi na dwóch koncertach w Polsce.

Serj Tankian pojawi się ze swoim solowym projektem, który powstał z połączenia dwóch innych: Elect The Dead Symphony & Orca. 11 października zaprezentuje go w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Na scenie towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna. Możemy się więc spodziewać jeszcze więcej mocy, emocji i energii niż podczas pamiętnego występu Tankiana w 2010 roku.

Do 2007 roku Serj Tankian znany był przede wszystkim, jako wokalista grupy System Of A Down, kompozytor i multiinstrumentalista. Jednak, kiedy na rynku ukazał się jego debiutancki krążek, Elect The Dead, zaczął być rozpoznawany jako artysta solowy. W 2009 roku w Nowej Zelandii Tankian po raz pierwszy zaprezentował projekt Elect The Dead Symphony. W towarzystwie 70-osobowej orkiestry utwory z jego debiutanckiego albumu nabrały nowego brzmienia. Tankian zrobił to, o czym od dawna marzył - połączył rockową muzykę i instrumenty symfoniczne. Osiągnął tym samym wyjątkowy efekt. Unikalny dramatyzm koncertu, ostre dźwięki grane przez klasyczne instrumenty, znane utwory w nowych aranżacjach złożyły się na sukces  przedsięwzięcia. Serj wystąpił z tym projektem w różnych częściach świata, zawsze zapraszając do współpracy lokalne orkiestry. W Polsce zagrał 20 czerwca 2010 roku w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie, w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

We wrześniu 2010 roku pojawił się na rynku kolejny solowy album artysty - Imperfect Harmonies. Tankian połączył na nim dynamizm muzyki rockowej, rozmach orkiestry oraz nowoczesne elektroniczne brzmienia uzyskując w ten sposób zwariowaną mieszankę.

W lipcu 2012 do sprzedaży trafiła płyta pt. Harakiri, która na liście zestawienia Billboard 200 pojawiła się od razu na 29 pozycji. Parę miesięcy później - w listopadzie - Tankian nagrał w Austrii materiał do krążka Orca, który w sprzedaży jest dostępny od czerwca 2013 roku. We współpracy z orkiestrą, dyrygowaną przez Wernera Steinmetza, Tankian stworzył podzielony na cztery akty album, w którym można dostrzec wpływy zarówno kompozytorów początku XX wieku (np. Ennio Morricone), jak i nowoczesnych twórców (m.in. Philip Glass).

11.10.2013 - Warszawa / Sala Kongresowa
12.10.2013 - Gdańsk / Ergo Arena


Bilety do kupienia przez internet www.eBilet.pl lub www.eventim.pl
Wykaz punktów sprzedaży www.eBilet.pl lub www.eventim.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31