Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mikael Akerfeldt kuratorem Roadburn Festival 2014

Mikael Akerfeldt kuratorem Roadburn Festival 2014

Kuratorem przyszłorocznej edycji kultowego festiwalu Roadburn, odbywającego się w holenderskim Tilburgu został frontman Opeth Mikael Akerfeldt.

Roadburn to najbardziej prestiżowy niezależny festiwal z kręgu post-, space- czy retro-rocka, doom metalu i wszelkiej maści psychodelii. Każdego roku dobór zespołów, które wystąpią jednego z dni imprezy (tradycyjnie jest to piątek) przypada muzykowi wybranemu przez organizatorów. Taką rolę pełnili wcześniej David Tibet z Current 93 (2008), Neurosis (2009), Tom G. Warrior (Celtic Frost, Triptykon) (2010), Sunn 0))) (2011), Voivod (2012) oraz Jus Oborn z Electric Wizard (2013).

Kuratorem przyszłorocznej edycji (dokładniej, piątku 11 kwietnia 2014) będzie głównodowodzący Opeth Mikael Akerfeldt. Przywilejem tej funkcji, oprócz ustalenia line-upu, jest również występ wraz z własnym zespołem jako jedna z gwiazd imprezy.

"Zaproszenie do pełnienia funkcji kuratora Roadburn Festival to dla mnie wielki zaszczyt." - Akerfeldt rozpływa się w zachwytach. - "Niewiele wiem o pracy zawodowego promotora koncertów i nigdy nie zajmowałem się wyborem zespołów na żadną imprezę, poza kapelami koncertującymi wraz z Opeth. To będzie więc mój debiut w tej roli i jestem bardzo podekscytowany. Sięgnąłem po kilka moich ulubionych zespołów, obecnych i z przeszłości. Jak na razie zapowiada się niesamowite muzyczne wydarzenie. Wciąż toczymy prawdziwą burzę mózgów w związku z kapelami, które będzie można zaprosić na ten znamienity festiwal, ale już teraz mogę powiedzieć, że to będzie niemal jak Gwiazdka. To będzie wspaniałe! Oczywiście, Opeth również zagra, ale szczerze mówiąc nasz występ nie rusza mnie tak bardzo jak doświadczenie związane z zaproszeniem innych kapel. To będzie niezwykłe i niezapomniane wydarzenie. Prawdziwe święto!"

Roadburn Festival 2014
odbędzie się w dniach 10-13 kwietnia w Tilburgu w Holandii. Zespoły, które dotychczas zostały ujawnione przez organizatorów to: 11Paranoias, Brutus, Conan, E-Musikgruppe Lux Ohr, Freedom Hawk, Gozu, The Heads, Horse Latitudes, Inter Arma, Kandodo, Locrian, Loop, Mansion, Momentum, Opeth, True Widow, Tyranny, The Vintage Caravan, Windhand.

Przedsprzedaż biletów, które wyprzedają się zazwyczaj w kilkanaście minut, rozpocznie się 11 października.

www.roadburn.com

Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31