Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Alchemy według Clive’a Nolana

Alchemy według Clive’a Nolana

23 września ukaże się koncertowa wersja "Alchemy", rockowego musicalu, nad którym przez ostatnie kilka lat pracował muzyk znany m.in. z Pendragon i Areny - Clive Nolan. Wydawnictwo dostępne będzie w dwóch formatach: DVD oraz w specjalnym, ekskluzywnym boksie 2DVD+3CD, zawierającym oprócz płyty DVD dwie płyty CD z koncertem w wersji audio, bonusowe DVD z serią dodatkowych materiałów dających pełniejszy obraz tego wielkiego przedsięwzięcia oraz bonusowe CD zawierające utwory w wersjach demo, alternatywne wersje kompozycji i inne atrakcje.

 

W pracach nad studyjną wersją "Alchemy", Clive’a Nolana wspomagali znakomici artyści - odtwórczyni tytułowej roli rock opery 'SHE', Agnieszka Świta, David Clifford (Red Jasper), Tracy Hitchings (Landmarq), Andy Sears (Twelfth Night), Paul Manzi (Arena), Damian Wilson (Threshold), a także Noel Calcaterra - urugwajska aktorka i piosenkarka, która w 2010 roku użyczyła wokalu na płycie "Otra Vida"skomponowanej przez Clive'a Nolana. Za instrumentalną stronę "Alchemy" odpowiedzialni byli Clive Nolan (instrumenty klawiszowe), Scott Higham (perkusja), Mark Westwood (gitary), Claudio Momberg (instrumenty klawiszowe) i Kylan Amos (gitara basowa).

Koncertowa premiera rock musicalu miała miejsce 22 lutego br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Widzowie przybyli na ten spektakl zobaczyli na scenie prawie całą oryginalną obsadę "Alchemy". Wyjątkiem była rola Jessamine, wykonywana na płycie przez urugwajską artystkę teatralną i telewizyjną, Noel Calcaterrę. W Katowicach w tej roli wystąpi młodziutka aktorka, Soheila Clifford, na co dzień związana z londyńskim teatrem muzycznym. Zmianie uległ również odtwórca roli Bena Greaves’a - zamiast Paula Menel (ex-IQ) wystąpił Chris Longman znany z brytyjskiej formacji Metropolis.

A już w najbliższy weekend w brytyjskim Cheltenham ma miejsce kolejna odsłona musicalu. W każdy z trzech wieczorów weekendu (6-8 września) odbędzie się pełna teatralna wersja "Alchemy".

Do wydarzenia szykowano się długie miesiące i jak zapowiada Clive Nolan: "Pomyśleliśmy chyba o najdrobniejszych nawet szczegółach przedstawienia i wszyscy spisali się świetnie - czapki z głów! Mnóstwo pracy i energii, ale mamy gotowe przedstawienie! Pozostaje tylko przenieść je na deski teatru Playhouse, kilka prób generalnych i już wkrótce 'Alchemia' w teatralnym wydaniu! Czekam na to z mieszanymi uczuciami... ;) Brawo dla całej ekipy!"

Wybacz No More Jokes

Wreszcie pojawił się zespół, który przy odrobinie promocji i kilku głośniejszych koncertach, mógłby ukrócić hegemonię pewnego łódzkiego...Gramy dalej

7 /10
Rip It Up Thunder

Trzeba klasowego matematyka, by zliczyć jak wiele razy Londyńczycy ogłaszali koniec działalności, by po roku albo dwóch wrócić w blasku i chwale,...Gramy dalej

7 /10
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Beyond
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30