Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Summer Fall Festival już za tydzień

Summer Fall Festival już za tydzień

Gitarowe brzmienie Closterkeller, jamajskie rytmy Kamila Bednarka i energetyczne kompozycje Jelonka to tylko część muzycznych atrakcji zbliżającego się Summer Fall Festival. Impreza startuje już 14 września na płockiej plaży nad Wisłą. Summer Fall Festival gości na polskiej scenie festiwalowej od 2012 roku. Druga edycja festiwalu zdominowana będzie przez rytmy rocka, reggae i punka. Podczas pierwszej edycji imprezy, przy muzyce m.in. Hey, Neuronspoiler i Brygady Kryzys, bawiło się blisko 6 tys. fanów rocka.

Jednym z artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej odsłony festiwalu jest Jelonek. Skrzypek to jeden z największych fenomenów na polskiej scenie muzycznej. W swej twórczości łączy klasyczny dźwięk skrzypiec z ostrym rockiem uzyskując zaskakujące efekty. I to właśnie dzięki tej unikalnej mieszance Jelonek był kilkukrotnie nominowany do tytułu najlepszego polskiego instrumentalisty, a wraz z zespołem Ankh został uhonorowany medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Koncertował nie tylko w Polsce (m.in. w Jarocinie, na Przystanku Woodstock), ale też w Anglii, Szwecji czy Brazylii. Dwa lata temu ukazała się jego druga solowa płyta "Revenge".

Mocne brzmienie to również znak rozpoznawczy grupy Closterkeller. Zespół pod wodzą charyzmatycznej wokalistki Anji Orthodox funkcjonuje na polskiej scenie już 25 lat. Długoletnia działalność, dziewięć nagranych płyt oraz unikalny styl i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii polskiego rocka sprawiły, że Closterkeller zyskał miano zespołu kultowego.

Podczas festiwalu nie zabraknie również melodyjnej mieszkanki rocka i reggae, którą ze swoim zespołem zaprezentuje Kamil Bednarek. Wydany w 2012 roku album niezwykle popularnego wokalisty "Jestem..." już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na szczycie OLiS.

Natomiast bardziej popowe brzmienia usłyszymy dzięki grupie Enej. Olsztyński zespół, który koncertuje już ponad dekadę, w ubiegłym roku wydał swój trzeci album. Płyta "Folkhorod" pokryła się platyną, a pochodzący z niej singiel "Skrzydlate Ręce" wspiął się na szczyty list przebojów.

W duchu muzyki punk przebiegać będzie występ płockiej grupy Farben Lehre. Do tej pory ukazało się dwanaście krążków formacji, a na najnowszym z nich "Achtung 2012" z zespołem pod wodzą wokalisty Wojciecha Wojdy zagrali m.in. Piotr "Gutek" Gutkowski, Anja Orthodox i Jelonek.

W Płocku pojawią się również dwa zespoły ze Szczecina. Pierwszym z nich jest The Analogs. Ojcowie polskiego street punku są jednym z rodzimych składów najczęściej zapraszanych na prestiżowy berliński "Punk & Disorderly". Natomiast nieco młodsza Offensywa, znana do tej pory pod nazwą No future, w 2012 roku wydała album "Jest jak jest".

Summer Fall Festival już 14 września; Płock, Plaża nad Wisłą; wstęp bezpłatny

Magazyn Gitarzysta jest patronem imprezy.

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31