Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 11.09.2013 - nowy singiel Ananke i koncert w łódzkiej Wytwórni

11.09.2013 - nowy singiel Ananke i koncert w łódzkiej Wytwórni

Zespół Ananke po wydaniu bardzo dobrze przyjętych albumów "Malachity" (2010) i " Shangri-La" (2012) pracuje nad nowym materiałem. Jego zwiastunem jest singiel w wersji cyfrowej pt. "Cantarella" ,który ukaże się już 11 września. Przedpremierowo (z szansą na zdobycie nagród) singiel można nabyć od dnia 5.09 w oficjalnym sklepie zespołu pod tym linkiem.

Na singiel składają się zaśpiewane po angielsku: tytułowy , nowy utwór "Cantarella" oraz "Mirrors" (nowa produkcja utworu "Lustra" z ostatniej płyty Ananke). Całość nagrano w wakacje w Red Sun Studio.

Tak o tym wydawnictwie opowiada Krzysztof Pacholski: "To w sumie ok. 15 minut dźwięków, które cała nasza szóstka "popełniła" w pełni świadomie. Każdy włożył w to serce i energię, nie ma tu przypadków. Materiał wyprodukowaliśmy w RED SUN Studio w Bydgoszczy.Zaistniała niezbędna podczas sesji "chemia" z realizatorami - Jakubem i Piotrem. Wierzymy, że to słychać w nagraniach. Wersje anglojęzyczne utworów to dla Ananke nowe doświadczenie. Chcielibyśmy dotrzeć z naszą muzyką do kolejnych wrażliwych odbiorców, również poza Polską. Niemniej utwór "Cantarella" ukaże się także w wersji polskojęzycznej na kolejnym albumie,nad którym powolutku pracujemy. Dlaczego "Mirrors"? Uznaliśmy, iż potencjał "Luster" nie został na ostatniej płycie wyczerpany. Utwierdziliśmy się też w tym przekonaniu na koncertach, na których "Lustra" były entuzjastycznie przyjmowane. Na bazie tych emocji powstała całkowicie nowa produkcja. Zazwyczaj mam niedosyt po sesjach nagraniowych i mnóstwo rzeczy chciałbym poprawiać w nagraniach .Z "Mirrors" jest inaczej - to utwór kompletny dla mnie. Adam Łassa w ramach wprowadzenia do utworu "Cantarella": "Cantarella wdziera się powoli i bezszelestnie, jak wąż podstępnie czeka na atak... pożera trzewia i zmienia bieg historii... Tysiące małych i dużych, wielkich tego świata wychyliło kielich ostatniego życia, gdy biała trucizna spłynęła z winem prosto do serca."

Ananke niezależnie od pracy nad nowym materiałem zaprasza na koncerty - najbliższy, specjalny koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia w Łodzi 18.10 o godz. 20.00. W roli supportu wystąpi warszawski zespół Archangelica.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30