Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Polscy wykonawcy na Rawa Blues Festival

Polscy wykonawcy na Rawa Blues Festival

5 października 2013 roku w katowickim Spodku podczas 33. edycji Rawa Blues Festival oprócz zagranicznych gwiazd, takich jak Keb Mo, Otis Taylor, Heritage Blues Orchestra, Ruthie Foster, czy The Stone Foxes na scenie wystąpi również czołówka polskiej sceny bluesowej.

Niezwykle interesująco zapowiada się występ wyjątkowego duetu: James Blood Ulmer & Irek Dudek Duo. Przed koncertem finałowym na dużej scenie wystąpią Hoodoo Band, The Jan Gałach Band, oraz laureat plebiscytu internautów - Marek Tymkoff. Do tego grona dołączy jeszcze zwycięzca konkursu publiczności organizowanego wśród wykonawców na Małej Scenie.

James Blood Ulmer & Irek Dudek Duo

Obaj muzycy wielokrotnie udowadniali, że nie boją się wyzwań i artystycznych poszukiwań. Z inicjatywą wspólnego koncertu wyszedł Irek Dudek, a J. Blood Ulmer przyjął ją bez wahania. Ulmer, amerykański gitarzysta i wokalista, autor licznych i różnorodnych interesujących przedsięwzięć na przestrzeni ostatnich 50 lat - w tym także jazzowej awangardy, funk i bluesa - dwukrotnie już gościł na scenie Rawa Blues Festival. Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival co roku przygotowuje specjalne programy, a wspólny występ z Ulmerem zapowiada się jako wydarzenie w skali światowego bluesa.

HooDoo Band

Grupa szalenie energetycznych i zdolnych muzyków młodego pokolenia. Ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status Złotej Płyty. W 2011 roku zostali nominowani do nagrody Gazety Wyborczej "Warto“ i Fryderyka w kategorii "Najlepsza Płyta Bluesowa“. Czytelnicy magazynu “Twój Blues" oraz portalu "Okolice Bluesa“ przyznali im zaszczytny tytuł "Najlepszego Zespołu Bluesowego w Polsce“. Występowali w finale konkursu "Sopot Top Trendy Festival“. Podczas koncertu na tegorocznej edycji Rawa Blues Festival odbędzie się premiera najnowszego wydawnictwa zespołu “HooDoo Unplugged".

The Jan Gałach Band

Zespół powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011, kiedy na stałe do zespołu dołączyła wokalistka Karolina Cygonek. Muzykę zespołu doświadczonych instrumentalistów można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Formacja nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ jest inny i niepowtarzalny.

Bilety w cenie od 90 do 179 zł. do nabycia w sieci Ticketpro.

www.rawablues.com

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31