Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Kryminalna składanka Rory'ego Gallaghera

Kryminalna składanka Rory'ego Gallaghera

W październiku ukaże się kompilacyjny album "Kickback City", na którym znajdą się utwory Rory'ego Gallaghera inspirowane powieściami kryminalnymi.

Wydawnictwu, którego premierę zaplanowano na 28 października nakładem Sony Music, towarzyszyć będzie nowe opowiadanie znanego autora kryminałów Iana Rankina oraz ilustracje Timothy'ego Trumana.

"Rozmawiałem jakiś czas temu z bratem Rory'ego Donalem Gallagherem, który spytał mnie, czy wiem, że Rory był wielkim fanem kryminałów" - powiedział Rankin. "I rzeczywiście, kiedy spojrzymy na jego utwory, teksty i przede wszystkim tytuły takie jak "Kickback City" czy "Continental Op" (Tytuł książki Dashiella Hammetta) to wszystko zaczyna mieć sens. Donal wspomniał, że myśli o skompilowaniu albumu, na którym znajdą się kawałki Rory'ego zawierające elementy kryminałów czy thrillerów i spytał mnie, czy chciałbym się zaangażować w to przedsięwzięcie. To było oczywiste, że napiszę opowiadanie na album Rory'ego Gallaghera i była to dla mnie prawdziwa zabawa. Opowiadanie będzie w stylu noir i będzie nawiązywać do książek Raymonda Chandlera czy Philipa Marlowe'a, których bohaterami są prywatni detektywi."

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


"Kickback City" zostanie wydany w postaci hardbooka i będzie zawierać trzy krążki audio. Oprócz studyjnych kompozycji Rory'ego Gallaghera, na płycie nazwanej "Kickback City Live" znajdą się między innymi niepublikowane wcześniej koncertowe wersje "kryminalnych" utworów gitarzysty. Trzeci CD to wersja audio opowiadania "The Lie Factory" napisanego przez Rankina i czytana przez aktora Aidana Quinna. Wydawnictwo zostanie wzbogacone również o opowiadanie w wersji papierowej oraz cztery pocztówki nawiązujący do jego treści.

Disc 1: Kickback City studio
01. Kickback City
02. Continental Op
03. Kid Gloves
04. Big Guns
05. Loanshark Blues
06. Secret Agent
07. B Girl
08. Slumming Angel
09. Barley & Grape Rag
10. Doing Time
11. In Your Town
12. Sinner Boy
13. The Devil Made Me Do It
14. Seven Days

Disc 2: Kickback City Live
01. Continental Op
02. Tattoo’d Lady
03. I Ain’t No Saint
04.Off The Handle
05.The Loop
06.Messin’ With The Kid
07.Loanshark Blues

Disc 3
The Lie Factory

 

We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31