Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Szósty album bydgoskiego Chainsaw

Szósty album bydgoskiego Chainsaw

Pod koniec października ukaże się szósty studyjny album bydgoskiego Chainsaw zatytułowany "War of Words".

"War of Words" to pierwsza płyta studyjna zespołu od czterech lat. Przypomnijmy że w lutym zespół wydał koncertowe DVD z okazji koncertu związanego z obchodami 15 lecia istnienia Chainsaw.

Na najnowszym krążku studyjnym nagrywanym w Bydgoszczy pod okiem Szymona Grodzkiego ze studia Invent Sound znajdzie się 11 autorskich kompozycji.

1. Wanted : Without a face
2. Chaistity
3. Last time
4. The Scoffer and the Destroyer
5. Distant Dreams
6. Strenght of Purpose
7. Narrow Escape
8. Significance
9. News
10. War of Words
11. End of War /instrumental/

Chainsaw zrealizował płytę w składzie:
Maciej "Maxx" Koczorowski - wokale
Arek "Rygiel Rygielski - gitary
Arek Kaczmarek - gitary
Paweł "Kot" Kociszewski - bas
Sebastian Górski - bębny

 

 

W 5 utworach klawisze oraz sample popełnił Sławek Belak a w kolejnych pięciu - Marcin Gorzel, współpracujący z Chainsaw przy nagraniu płyty "The Journey Into The Heart Of Darkness" w 2005 roku autorem grafiki i okładki jest Marta Bejgier "Album zostanie wydany w ekskluzywnym digipacku i będzie można go nabyć na koncertach promocyjnych które zaczynamy pod koniec października oraz poprzez nasz fanpage oraz drogą mailową chainsawband@wp.pl " mówi wokalista zespołu - Maxx.

"Jestem ogromnie podekscytowany i jednocześnie pełen niepokoju ponieważ jest to nasza pierwsza studyjna płyta po 4 latach przerwy. Spory wkład w jej komponowanie ma dwóch nowych/starych muzyków: "Kot" oraz Arek Kaczmarek. dlaczego "War of Words"? Nasz zespół to wybuchowa mieszanka pięciu indywidualistów i wizjonerów, i weź tutaj znajdź wspólny język... W Chainsaw zawsze wrzało i huczało na próbach podczas komponowania czy choćby podczas ustalania setlist koncertowych. Na całe szczęście potrafimy wypracować kompromis i w postaci nowego albumu chcemy się z Wami nim podzielić. Płyta jest cholernie mocna, ciężka, monumentalna, bardzo melodyjna, zróżnicowana i...wpadająca w ucho mimo utworów które nierzadko przekraczają 5 minut" - dodaje Maxx.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31