Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Ruszył Bank Zespołów WOŚP

Ruszył Bank Zespołów WOŚP

Gramy z Sercem - pod tym hasłem rusza kolejna, VI edycja Banku Zespołów WOŚP, będąca efektem współpracy pomiędzy Fabryką Zespołów a Jurkiem Owsiakiem i Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizowany corocznie Finał WOŚP, jest jednym z największych muzycznych wydarzeń w Polsce. Bank Zespołów WOŚP to nieoceniona pomoc dla wszystkich sztabów Wielkiej Orkiestry, zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, poszukujących artystów gotowych zagrać podczas Finału. Fabryka Zespołów, dysponując ogromną bazą wykonawców, łączy zespoły ze sztabami WOŚP, dbając o dobór artystów odpowiednich do charakteru imprezy.

"To wielka przyjemność po raz kolejny współpracować razem z Jurkiem Owsiakiem i Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym niezwykle szczytnym celu - mówi Gosia Kaczmarek, prezes Fabryki Zespołów. - Sztaby poszukują wykonawców, z kolei zespoły szukają miejsca, w którym mogłyby zagrać. W tej sytuacji, Bank Zespołów WOŚP to niezwykle pomocna idea, która w poprzednich latach cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W zeszłym roku wspólnie udało nam się zorganizować ponad 1000 niesamowitych koncertów. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji zagramy z jeszcze większym sercem. Dzięki naszej koordynacji z sztabami zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym wyjątkowym dniu muzyka nie przestanie grać."

Najważniejszą zasadą Banku WOŚP jest idea "Gram w Finale, nie biorę kasy", według której, występujący wykonawcy nie pobierają żadnego honorarium. Dodatkowo, każdy ze zgłoszonych zespołów może nadesłać na adres Fabryki Zespołów swoje płyty. Zostaną one umieszczone w "Muzycznej Paczce WOŚP", a następnie wystawione na internetowej aukcji, z której dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry. Podczas ostatniego finału paczka płyt została zlicytowana za 1200 PLN. Tegoroczna edycja to przede wszystkim uruchomienie nowej odsłony Banku Zespołów. Towarzyszyć ona będzie 22 Finałowi WOŚP, który wystartuje 12 stycznia 2014 roku pod hasłem "Na Ratunek", zbierając fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki dla seniorów.

Więcej: http://www.fabrykazespolow.pl/wosp

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28