Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dr Misio - edycja specjalna albumu Młodzi

Dr Misio - edycja specjalna albumu Młodzi

Już w najbliższy piątek w sklepach pojawi się specjalna edycja debiutanckiej płyty Dr Misio "Młodzi".

Oprócz krążka CD wydawnictwo będzie zawierać płytę DVD, na której znalazł się koncert z poznańskiego klubu Blue Note z 13 czerwca 2013 r. oraz 3 teledyski

Wydawnictwo promowane jest kontrowersyjnym i krwawym teledyskiem do piosenki "Dziewczyny" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego z udziałem aktorek Magdaleny Cieleckiej, Agnieszki Warchulskiej, Katarzyny Herman i Ewy Bukowskiej, no i oczywiście samego Arkadiusza Jakubika.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Tracklista DVD:

1. Historia morderstwa
2. Mail od umarłego
3. Krew na księżycu
4. Hipster
5. Plan motywacyjny
6. Dziewczyny
7. Ona wie
8. Śmierć w Tesco
9. Mentolowe papierosy
10. M jak morderstwo
11. Młodzi
12.  Życie
13. Pudelek
14. Mr Hui
15. Pies
Bis
Dziewczyny

Teledyski:
Młodzi - reż. Wojciech Smarzowski
Mentolowe papierosy - reż. Bartek Piotrowski
Dziewczyny - reż. Krzysztof Skonieczny

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka") oraz z roli managera  Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem".

Arek wyreżyserował m.in. musical "Jeździec burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" - Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G.W., Krzysztofa Vargi, autora większości tekstów na płycie. W warstwie literackiej zespół może również poszczycić się tekstami zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki", dziennikarza i muzyka - Marcina Świetlickiego.

Debiutancki album Dr Misio ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska 26 marca 2013. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego. Współautorem aranżacji utworów "Mentolowe papierosy" i "Pudelek" jest Mateusz Pospieszalski.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31