Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Listopad w krakowskim klubie Zaścianek

Listopad w krakowskim klubie Zaścianek

W listopadzie scena krakowskiego Klubu Zaścianek nie milknie: w każdy wtorkowy wieczór można się na niej spodziewać występów młodych, ale wyrazistych i ambitnych zespołów rywalizujących w ramach DachOOFka Festival.

Wstęp na każdy taki koncert jest darmowy, tym bardziej warto więc posłuchać, co gra i buczy w muzycznym undergroundzie. Zaścianek odwiedzą również bardziej znani artyści z zupełnie różnych bajek: indie popowa Łagodna Pianka oraz rockowi wyjadacze: pARTyzant i Brown.

Łagodna Pianka to zespół mocno z Zaściankiem związany - tam bowiem zwyciężył DachOOFka Festival w 2012 roku. Pochodzący z malowniczego Podkarpacia kwartet gra tak dobre koncerty, że jeszcze przed wydaniem debiutanckiego singla mógł wystąpić na żywo w radiowej Czwórce oraz TVP2. Muzycy wyruszyli również w trasę ze Strachami Na Lachy. Następnie zdobywali serca kolejnych fanów samodzielnie wyprodukowanymi teledyskami z dużą dawką abstrakcyjnego poczucia humoru. 22 kwietnia ukazał się debiutancki album "Najmniejsze przeboje". Płyta zawiera 11 bezpretensjonalnych piosenek odwołujących się do lat dzieciństwa: raz pogodnych, raz przejmujących, ale bez wyjątku wpadających w ucho. Będzie można je usłyszeć na żywo już 16 listopada w Zaścianku.

pARTyzant to artysta, który muzyczne i literackie umiejętności zdobywał pod okiem swojego przyjaciela, legendarnego Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta ten swoim solowym występem otwierał koncerty Dżemu, wspomagał również muzyków tej formacji grając na różnych instrumentach. W latach 1997-2012 muzyk zasilał szeregi Zdrowej Wody - zespołu, który wraz z Jurkiem Owsiakiem zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. pARTyzant w swojej grze wykorzystuje technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak również granie na dwóch gitarach jednocześnie. W repertuarze muzyka znajdują się zarówno własne kompozycje, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej,  rockowej czy jazzowej. Na perkusji towarzyszy mu utalentowany syn, siedemnastoletni Mikołaj Toczko. Ten niecodzienny duet zagości na Zaściankowej scenie wieczorem 23 listopada.

30 listopada pora na zdecydowane rockowe uderzenie: rzeszowski zespół Brown promować będzie w Zaścianku swój najnowszy, trzeci w karierze album - "Po nieboskłonie". Krążek, którego premiera zapowiadana jest na listopad, zawierać będzie jedenaście kompozycji. Część z nich można już usłyszeć na koncertach, z pewnością nie zabraknie ich również w Krakowie. Artyści zapowiadają, że "Po nieboskłonie" stanowi próbę eksploracji nowych dla nich rejonów muzycznych: w przeciwieństwie do muzyki z "Półświatła", nowe utwory emanują pozytywną energią. Nie oznacza to jednak zupełnej zmiany estetyki: wcześniejszy dorobek doskonale uzupełnia się z nową twórczością, co z pewnością doceni każdy, kto zechce zobaczyć i usłyszeć zespół na żywo.

One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31