Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Slow Ride prezentuje Blues za twoim oknem

Slow Ride prezentuje Blues za twoim oknem

"Blues za twoim oknem" to debiutancka płyta zespołu Slow Ride. Jest to akustyczne, gitarowe granie z charakterystycznym, mocnym wokalem, tak dobrze kojarzone przez fanów zespołu z koncertów.

Slow Ride to zespół znany głównie polskim sympatykom bluesa, lecz nie tylko. Ich muzyka zawsze docierała do różnych grup odbiorców dzięki wysokiemu poziomowi wykonawczemu, energii i świetnym piosenkom. Kompozycje formacji to mieszanka bluesa, rocka i ballady z poruszającymi, osobistymi tekstami. Poza własnymi utworami, na płycie słychać dużo muzyki Jimi Hendrixa. Nie bez powodu -  zespół wsławił się swoimi interpretacjami repertuaru tego artysty, wygrywając nawet konkurs poświęcony jego twórczości. Muzycy oddali także hołd dwóm "ojcom" bluesa: amerykańskiego - Muddy Watersowi i polskiego - Tadeuszowi Nalepie.

Płyta miała już swoją premierę w audycji Andrzeja Jerzyka "Okolice Bluesa", gdzie zespół zaprezentował jej fragmenty i zagrał część materiału na "żywo". Wydawnictwo wzbudziło zainteresowanie takich mediów jak wyżej wspomniana audycja "Okolice Bluesa", magazyn "Twój Blues", Magazyn Gitarzysta, portal Fabryka Zespołów oraz Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, które objęły je swoim patronatem. Artyści planują obecnie koncerty promujące płytę.

Tracklista:

1. Close to you
2. Rusz się chłopie
3. Purple haze
4. Chwila
5. All along the watchtower
6. Poranny blues
7. Pijany świat
8. Oni zaraz przyjdą tu
9. Little wing
10.  Dlaczego
11.  Zabiorę się
12.  Blues za twoim oknem

wydawca: Pure Music
www.slowride.pl
www.facebook.com/zespol.slowride

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31