Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Slow Ride prezentuje Blues za twoim oknem

Slow Ride prezentuje Blues za twoim oknem

"Blues za twoim oknem" to debiutancka płyta zespołu Slow Ride. Jest to akustyczne, gitarowe granie z charakterystycznym, mocnym wokalem, tak dobrze kojarzone przez fanów zespołu z koncertów.

Slow Ride to zespół znany głównie polskim sympatykom bluesa, lecz nie tylko. Ich muzyka zawsze docierała do różnych grup odbiorców dzięki wysokiemu poziomowi wykonawczemu, energii i świetnym piosenkom. Kompozycje formacji to mieszanka bluesa, rocka i ballady z poruszającymi, osobistymi tekstami. Poza własnymi utworami, na płycie słychać dużo muzyki Jimi Hendrixa. Nie bez powodu -  zespół wsławił się swoimi interpretacjami repertuaru tego artysty, wygrywając nawet konkurs poświęcony jego twórczości. Muzycy oddali także hołd dwóm "ojcom" bluesa: amerykańskiego - Muddy Watersowi i polskiego - Tadeuszowi Nalepie.

Płyta miała już swoją premierę w audycji Andrzeja Jerzyka "Okolice Bluesa", gdzie zespół zaprezentował jej fragmenty i zagrał część materiału na "żywo". Wydawnictwo wzbudziło zainteresowanie takich mediów jak wyżej wspomniana audycja "Okolice Bluesa", magazyn "Twój Blues", Magazyn Gitarzysta, portal Fabryka Zespołów oraz Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, które objęły je swoim patronatem. Artyści planują obecnie koncerty promujące płytę.

Tracklista:

1. Close to you
2. Rusz się chłopie
3. Purple haze
4. Chwila
5. All along the watchtower
6. Poranny blues
7. Pijany świat
8. Oni zaraz przyjdą tu
9. Little wing
10.  Dlaczego
11.  Zabiorę się
12.  Blues za twoim oknem

wydawca: Pure Music
www.slowride.pl
www.facebook.com/zespol.slowride

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31