Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Blackfield w lutym w Polsce

Blackfield w lutym w Polsce

11 lutego w krakowskim Klubie Studio wystąpi formacja Blackfield założona przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena.

Steven Wilson, obecnie uznany artysta solowy i nominowany do Grammy producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree.

Aviv Geffen
z kolei, to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela. Jest synem znanego poety Yehonatana Geffena i siostrzeńcem Mosze Dajana, a w ojczyźnie jest prawdziwą gwiazdą. Niestrudzenie walczy o pokój i ostro krytykuje armię izraelską; jego poglądy polityczne wywołują ogromne kontrowersje, a płyty przyjmowane są z równie ogromnym uwielbieniem, dzięki czemu szybko okrywają się zlotem.

Aviv odkrył Porcupine Tree w połowie lat '90 i uważnie śledził rozwój ich kariery. W 2000r. zaprosił zespół na kilka koncertów do Izraela, a nieco później spotkał się ze Stevenem w Londynie, by porozmawiać o ewentualnej współpracy. W rezultacie tych rozmów doszło do pierwszych wspólnych sesji, w 2001r. w Tel Avivie, a ich efekt był był piorunujący. W ciągu następnych osiemnastu miesięcy muzycy spotykali się tak często, jak tylko pozwalały na to bardzo napięte terminarze. Pisali, komponowali, nagrywali i w rezultacie pod koniec października 2003 r. debiutancki album duetu, zatytułowany po prostu "Blackfield", był gotowy.

Kolejny album - "Blackfield II" ukazał się w lutym 2007r. Powrót muzyków spotkał się z równie entuzjastyczną reakcją mediów. Clash określił album jako "bogatą lecz nastrojową mieszankę różnych kultur, głębokich brzmień i wzruszających tekstów", a CMU uznał za "kolejny triumf duetu". Trzecia płyta duetu zatytułowana "Welcome to My DNA" ukazała się w marcu 2011 r. i stała się kolejnym ważnym etapem w twórczym rozwoju Blackfield. Po jego premierze rozmachu nabrała również kariera Aviva Geffena, który nawiązał współpracę z legendarnymi producentami Tonym Viscontim i Trevorem Hornem, występował z U2 i Placebo oraz został jurorem izraelskiego programu telewizyjnego "The Voice".

W sierpniu 2013r. ukazał się "Blackfield IV". Aviv zaprezentował się na nim jako autor i główny wokalista, a Steven - który zmiksował materiał w formacie stereo i 5.1 surround - dodał gitary, zaśpiewał w chórkach i - jako wiodący wokalista - w jednym utworze ("Jupiter"). W nagraniach gościnnie pojawili się też inni wokaliści: Brett Anderson (Suede), Jonathan Donahue (Mercury Rev) i Vincent Cavanagh (Anathema).

Duet - bardzo popularny także w Polsce - gościł już u nas dwukrotnie. W lutym 2014 przyjedzie po raz trzeci - tym razem do Krakowa. To będzie z całą pewnością niezapomniany wieczór.

11.02.2014   
Kraków, Klub Studio  

godz. 20:00

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl , na stronach oraz w punktach ticketpro.pl i eventim.pl, a także w kasie Klubu Studio.

Ceny biletów:
99,00 zł (do 31.12.2013)
109,00 zł (od 1.01.2014)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30