Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mark Whitfield już jutro w Palladium

Mark Whitfield już jutro w Palladium

Już jutro, 26 listopada, w ramach festiwalu Jazz Jamboree wystąpi amerykański gitarzysta Mark Whitfield wraz z zespołem.

To już 55 edycja Jazz Jamboree, które wystartowało w roku 1958 jako kontynuacja legendarnych festiwali sopockich (1956, 57). Jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez jazzowych w Europie. Jazz Jamboree to wielka część historii jazzu w Polsce, występowali tu najsławniejsi muzycy, a wśród również Miles Davis - w 1983 i 1988 roku. W pierwszych dziesięcioleciach festiwal pełnił absolutnie wyjątkową funkcję naszego okna na świat, był miejscem spotkań ludzi z całego świata, pomostem między Wschodem i Zachodem.

Największe gwiazdy tegorocznego programu to muzycy amerykańscy: wokalista Kevin Mahogany i gitarzysta Mark Whitfield, których koncerty odbędą się w klubie Palladium.

Urodzony w 1966 roku, specjalizujący się w hard bopie, Mark Whitfield, znany jest ze wspólnych projektów z takimi artystami jak: Jack McDuff, Jimmy Smith, Courtney Pine, Nicholas Payton czy Chris Botti. Jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie i uznanym kompozytorem i aranżerem, którego do współpracy zapraszali tacy artyści jak: Dizzy Gillespie, Art Blakey, Clark Terry, Jimmy Smith, Carmen McRae, Herbie Hancock, Quincy Jones, Wynton Marsalis, Branford Marsalis czy George Benson. Dziennik "New York Times" nazwał go w 1990 roku "najlepszym młodym gitarzystą w biznesie". Jest autorem wielu nagrań płytowych, które ukazały się nakładem Verve Records i Warner Bros oraz znanego podręcznika do nauki gry na gitarze: "Mark Whitfield: Star Licks Master Sessions".

W Palladium gitarzysta wystąpi w szeregach Mark Whitfield - James Genus Band, w którym można będzie zobaczyć również jednego z najwybitniejszych polskich perkusistów jazzowych - Krzysztofa Zawadzkiego.

26.11.2013,
Palladium / Warszawa

start: 20.00

Bilety: 50 zł, studenckie 25 zł

Bilety do nabycia: w eBilet i Eventim

Organizator: Fundacja Jazz Jamboree

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniListopadnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30