Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Bumblefoot już dzisiaj w Krakowie

Bumblefoot już dzisiaj w Krakowie

Dzisiaj w krakowskim klubie Lizard King wystąpi gitarzysta formacji Guns N’Roses, Ron "Bumblefoot" Thal. W roli supportu zagra zespół Disperse.

Bumblefoot może się poszczycić 20-letnim doświadczeniem w nagrywaniu muzyki, występach na międzynarodowych festiwalach i wielomiesięcznych tournée, a także obecnością na okładkach setek muzycznych i gitarowych magazynów. Nagrał 10 solowych albumów oraz dziesiątki utworów na płyty innych artystów. Od 2006 r. jest gitarzystą zespołu Guns N’ Roses, z którym wystąpił w ponad 40 krajach, na większości kontynentów, grając niejednokrotnie dla ponad stu tysięcy fanów.

Specyficzne brzmienie jego bezprogowej gitary można usłyszeć na albumie G N’ R "Chinese Democracy". Bumblefoot współpracował, jako kompozytor i producent muzyczny, z wieloma znanymi artystami, a jego utwory można usłyszeć w telewizjach, filmach, grach wideo, np. w czołówkach "MXC" SpikeTV, "That Metal Show" VH1, czy You Think You Can Dance, Oprah Winfrey, ESPN, UFC, WWE, NFL itp. Ron grał na scenie z takimi legendami jak Joe Satriani, Nancy Sinatra, Chris Jericho & Fozzy, Cyndi Lauper, Paul McCartney.

Nagrywał także partie dla wielkich gwiazd muzyki jak: Jordan Rudess, Steve Kudlow, Jessica Simpson, Scarface, czy Don Jamieson. Uczący się gry na gitarze od 7 roku życia Bumblefoot zaczął sam dawać lekcje w wieku lat 13, a przez ostatnie 10 lat był wykładowcą produkcji muzycznej w Suny Purchase College. Prowadził także kliniki gitarowe na całym świecie, był też gościnnym trenerem w programie "Made" telewizji MTV.

Thal jest też stałym dostawcą muzyki dla różnego rodzaju przedsięwzięć charytatywnych, których zadaniem jest wspieranie ludzi w potrzebie. Jego ostatnie charytatywne występy przyniosły wpływy na rzecz badań medycznych, pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, czy ciężko chorych dzieci. Osobiście odwiedza także szpitale dziecięce, gdzie daje krótkie koncerty gitarowe dla małych pacjentów.

Jego najnowszym projektem w 2014 r. będzie nagranie płyty i trasa z Tony Harnellem & the Wildflowers.

Ron "Bumblefoot" Thal Band wystąpi w składzie:

Ron "Bumblefoot" Thal - gitara, wokal
Dennis Leeflang - perkusja
Nazzareno Zacconi - gitara
Simone Massimi - bas

7.01.2014
Kraków / Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Bilety: 90zł

Bilety dostępne są na stronie Ticketpro.pl oraz w klubie, w dniu koncertu. Cena biletu - 90 zł.

Organizatorem koncertu jest Kubicki Entertainment

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31