Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Bumblefoot już dzisiaj w Krakowie

Bumblefoot już dzisiaj w Krakowie

Dzisiaj w krakowskim klubie Lizard King wystąpi gitarzysta formacji Guns N’Roses, Ron "Bumblefoot" Thal. W roli supportu zagra zespół Disperse.

Bumblefoot może się poszczycić 20-letnim doświadczeniem w nagrywaniu muzyki, występach na międzynarodowych festiwalach i wielomiesięcznych tournée, a także obecnością na okładkach setek muzycznych i gitarowych magazynów. Nagrał 10 solowych albumów oraz dziesiątki utworów na płyty innych artystów. Od 2006 r. jest gitarzystą zespołu Guns N’ Roses, z którym wystąpił w ponad 40 krajach, na większości kontynentów, grając niejednokrotnie dla ponad stu tysięcy fanów.

Specyficzne brzmienie jego bezprogowej gitary można usłyszeć na albumie G N’ R "Chinese Democracy". Bumblefoot współpracował, jako kompozytor i producent muzyczny, z wieloma znanymi artystami, a jego utwory można usłyszeć w telewizjach, filmach, grach wideo, np. w czołówkach "MXC" SpikeTV, "That Metal Show" VH1, czy You Think You Can Dance, Oprah Winfrey, ESPN, UFC, WWE, NFL itp. Ron grał na scenie z takimi legendami jak Joe Satriani, Nancy Sinatra, Chris Jericho & Fozzy, Cyndi Lauper, Paul McCartney.

Nagrywał także partie dla wielkich gwiazd muzyki jak: Jordan Rudess, Steve Kudlow, Jessica Simpson, Scarface, czy Don Jamieson. Uczący się gry na gitarze od 7 roku życia Bumblefoot zaczął sam dawać lekcje w wieku lat 13, a przez ostatnie 10 lat był wykładowcą produkcji muzycznej w Suny Purchase College. Prowadził także kliniki gitarowe na całym świecie, był też gościnnym trenerem w programie "Made" telewizji MTV.

Thal jest też stałym dostawcą muzyki dla różnego rodzaju przedsięwzięć charytatywnych, których zadaniem jest wspieranie ludzi w potrzebie. Jego ostatnie charytatywne występy przyniosły wpływy na rzecz badań medycznych, pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, czy ciężko chorych dzieci. Osobiście odwiedza także szpitale dziecięce, gdzie daje krótkie koncerty gitarowe dla małych pacjentów.

Jego najnowszym projektem w 2014 r. będzie nagranie płyty i trasa z Tony Harnellem & the Wildflowers.

Ron "Bumblefoot" Thal Band wystąpi w składzie:

Ron "Bumblefoot" Thal - gitara, wokal
Dennis Leeflang - perkusja
Nazzareno Zacconi - gitara
Simone Massimi - bas

7.01.2014
Kraków / Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Bilety: 90zł

Bilety dostępne są na stronie Ticketpro.pl oraz w klubie, w dniu koncertu. Cena biletu - 90 zł.

Organizatorem koncertu jest Kubicki Entertainment

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder Controlled Collapse

Czwarty album istniejącego od 2003 roku łódzkiego projektu Wojciecha Króla - Controlled Collapse.

Gramy dalej

7 /10
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31