Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Progresja Music Zone - nowa muzyczna przestrzeń

Progresja Music Zone - nowa muzyczna przestrzeń

Progresja Music Zone to muzyczna przestrzeń, która powstaje jako kontynuacja i nowa odsłona dziesięcioletniej działalności stołecznego Klubu Progresja.

 

To największe w Polsce założenie muzyczne. W jego ramach znajdują się trzy niezależne sceny oraz czynna codziennie klubokawiarnia muzyczna.

W nowej Progresji będzie miejsce nie tylko na muzykę na żywo, ale wszystko co jest z nią na co dzień związane: debaty dotyczące muzyki, promocje płyt, wystawy, sklep z wydawnictwami muzycznymi, w którym znajdzie się coś dla każdego fana dobrego grania, filmy tematyczne.

"To co udało nam się osiągnąć w sferze muzyki rockowej - mówi Marek "Prezes" Laskowski, właściciel Progresji - będziemy oczywiście rozwijać i nigdy nie będziemy odżegnywać się od korzeni progresywnych, rockowych i metalowych, bo dzięki publiczności kochającej te gatunki staliśmy się tak istotnym klubem. Jednak na rynku pojawiają się wciąż nowe fascynujące projekty muzyczne. Współczesna scena muzyczna się zmienia i poszukuje nowych brzmień. Swoje doświadczenia z obszaru muzyki rockowej chcemy przełożyć na kolejne gatunki. Zapraszamy do Progresja Music Zone wszystkich artystów zainteresowanych kreowaniem nowych jakości muzycznych."

Progresja Music Zone będzie już nie tylko zorientowana na scenę rockową, jazzową czy bluesową. Zagości tutaj awangarda i alternatywne projekty muzyczne. Będzie to przedsięwzięcie nastawione nie tylko na promowanie tego co modne oraz sprowadzanie największy gwiazd, ale też kreowanie nowych trendów.

Kolejne sceny Progresja Music Zone otwierane będą już od II połowy grudnia. Jako pierwsza uruchomiona zostanie Main Stage (scena główna), następnie Noise Stage i jako ostatnia Progresja Cafe. Cały kompleks znajduje się na ul. Fort Wola 22. Ostatnim koncertem w starej siedzibie Klubu Progresja będzie Klasz ov the Sejtans, połączone z imprezą pożegnalną oraz akcją charytatywną na rzecz Antosia Pańczyka.

Pierwszy koncert w Progresja Music Zone odbędzie się już 21 grudnia. Będzie to Metalowa Wigilia, następnie Zona zaprasza na Sylwestra oraz styczniowe koncerty w tym m.in. Zacieralia, VNV Nation, Pomianowska & Kinior.

Under The Same Sky Neuronia

Warszawska Neuronia ma w metalowym środowisku dość mocne papiery. Często mówi się o niebanalnym podejściu, nieustannych poszukiwaniach i stylistycznych...Gramy dalej

7 /10
Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Jon Lord ocena 5
Gemini Suite
Gatunek: Progressive rock
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31