Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Enforcer, Skull Fist oraz Vanderbuyst w Krakowie.

Enforcer, Skull Fist oraz Vanderbuyst w Krakowie.

20 lutego 2014 roku w Krakowie wystąpią formacje Enforcer, Skull Fist oraz Vanderbuyst.

 

Enforcer (Szwecja)
Dzięki temu świetnemu szwedzkiemu kwartetowi ze Sztokholmu możemy na nowo przeżywać czasy, gdy rządziły speedmetalowe kapele z nurtu NWOBHM i zachwycały wczesne Iron Maiden, Exciter, Pretty Maids, Anvil, Agent Steel, Running Wild, Manowar czy Artillery. Olof Wikstrand (śpiew, gitara), Joseph Toll (gitara), Tobias Lindqvist (gitara basowa), Jonas Wikstrand (perkusja), jak mało kto dbają o to, by ich muzyka nawiązywała do najlepszych tradycji klasycznego ostrego grania. Także pod względem brzmieniowym. Nie cierpią komputerowego soundu, cenią głębię, naturalność, lekki brud na gitarach. Słychać to na "Death By Fire" - trzecim albumie Enforcer i pierwszym wydawnictwem dla wytwórni Nuclear Blast.

Skull Fist (Kanada)
Toronto. Jedno z najwspanialszych miast w Kanadzie. Miejsce, które - według badań - chętnie wybierają młodzi ludzie z różnych stron świata jako miejsce do życia i pracy. To także dom legendarnego tria Rush oraz klasyków heavy metalu z Anvil. Z tego miasta wywodzi się też aspirujący dopiero do sławy, aczkolwiek dobrze już w Polsce znany z występów, zespół Skull Fist. Kwartet istnieje od 2006 roku i wykonuje wpadającą w ucho mieszankę klasycznego heavy i hard rocka, przywodzącą na myśl lata '80. Na styczeń 2014 zapowiadana jest premiera drugiego krążka formacji "Chasing The Dream".

Vanderbuyst (Holandia)
Wydana w 2012 roku płyta tria Vanderbuyst o tytule "Flying Dutchmen", to kilkanaście świetnych piosenek utrzymanych w klimacie rocka i hard rocka lat '70 i '80. Słychać tu trochę Blue Oyster Cult, Thin Lizzy, pierwszych płyt Ozzy'ego Osbourne'a, trochę starego Mötley Crüe, Bad Company, Deep Purple, Michael Schenker Group. Kapelę założyli w 2008 roku Barry van Esbroek (perkusja),  gitarzysta Willem Verbuyst oraz Jochem Jonkman (wokal, gitara basowa). Trio ma na koncie trzy studyjne krążki,

Koncert odbędzie się 20 lutego 2014 w krakowskim klubie "Kwadrat".

Bilety:

50 zł w przedsprzedaży,
60 zł w dniu koncertu.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31