Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Muzeum w londyńskim domu Jimi Hendrixa

Muzeum w londyńskim domu Jimi Hendrixa

Po licznych i ciągnących się przez lata namowach fanów, londyński dom, w którym mieszkał Jimi Hendrix zostanie przekształcony w muzeum poświęconym postaci tego legendarnego gitarzysty.

Jimi Hendrix wynajmował w późnych latach '60, za cenę 30 funtów mieszkanie położone przy Brook Street, które kiedyś nazwał nawet "jedynym domem, jaki kiedykolwiek posiadał". Od 2001 roku lokal zajmowany był przez biura Handel House Museum - muzeum poświęconego kompozytorowi Georgowi Friedrichowi Händlowi, który w połowie XVIII wieku mieszkał w tym samym budynku.

Mieszkanie gitarzysty zostało w 2010 roku na krótko udostępnione publiczności, a bilety natychmiast się wyprzedały. Heritage Lottery Fund, ustanowiona przez brytyjski parlament organizacja zajmująca się przekazywaniem funduszy na projekty związane z dziedzictwem kulturowym, otrzymała jednak ostatnio grant w wysokości 1,2 miliona funtów, dzięki czemu administracja muzeum Handla będzie mogła przenieść się w inne miejsce. Apartament Hendrixa zostanie natomiast przedekorowany tak, aby przypominał mieszkanie Hendrixa z lat '60.

Wesley Kerr, dyrektor Heritage Lottery Fund powiedział Guardianowi: "The Handel House Museum jest jednym z najbardziej wartościowych i nastrojowych miejsc Londynu. To sama radość odwiedzić pięknie odrestaurowany dom, w którym żył i tworzył jeden z największych kompozytorów wszech czasów. Otrzymany grant umożliwi zwiedzającym położone po sąsiedzku mieszkanie Jimi Hendrixa - kolejnego nadzwyczajnego muzycznego emigranta pochodzącego ze znacznie nam bliższej epoki - odnaleźć szczęście i inspirację oraz przekroczyć muzyczne granice czasów największej świetności rock’n'rolla."

 


Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31