Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Blackfield już za miesiąc

Koncert Blackfield już za miesiąc

Przypominamy, że już 11 lutego w krakowskim Klubie Studio wystąpi formacja Blackfield założona przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena.

Steven Wilson, obecnie uznany artysta solowy i nominowany do Grammy producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree.

Aviv Geffen
z kolei, to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela. Jest synem znanego poety Yehonatana Geffena i siostrzeńcem Mosze Dajana, a w ojczyźnie jest prawdziwą gwiazdą. Niestrudzenie walczy o pokój i ostro krytykuje armię izraelską; jego poglądy polityczne wywołują ogromne kontrowersje, a płyty przyjmowane są z równie ogromnym uwielbieniem, dzięki czemu szybko okrywają się zlotem.

Aviv odkrył Porcupine Tree w połowie lat '90 i uważnie śledził rozwój ich kariery. W 2000r. zaprosił zespół na kilka koncertów do Izraela, a nieco później spotkał się ze Stevenem w Londynie, by porozmawiać o ewentualnej współpracy. W rezultacie tych rozmów doszło do pierwszych wspólnych sesji, w 2001r. w Tel Avivie, a ich efekt był był piorunujący. W ciągu następnych osiemnastu miesięcy muzycy spotykali się tak często, jak tylko pozwalały na to bardzo napięte terminarze. Pisali, komponowali, nagrywali i w rezultacie pod koniec października 2003 r. debiutancki album duetu, zatytułowany po prostu "Blackfield", był gotowy.

Kolejny album - "Blackfield II" ukazał się w lutym 2007r. Powrót muzyków spotkał się z równie entuzjastyczną reakcją mediów. Clash określił album jako "bogatą lecz nastrojową mieszankę różnych kultur, głębokich brzmień i wzruszających tekstów", a CMU uznał za "kolejny triumf duetu". Trzecia płyta duetu zatytułowana "Welcome to My DNA" ukazała się w marcu 2011 r. i stała się kolejnym ważnym etapem w twórczym rozwoju Blackfield. Po jego premierze rozmachu nabrała również kariera Aviva Geffena, który nawiązał współpracę z legendarnymi producentami Tonym Viscontim i Trevorem Hornem, występował z U2 i Placebo oraz został jurorem izraelskiego programu telewizyjnego "The Voice".

W sierpniu 2013r. ukazał się "Blackfield IV". Aviv zaprezentował się na nim jako autor i główny wokalista, a Steven - który zmiksował materiał w formacie stereo i 5.1 surround - dodał gitary, zaśpiewał w chórkach i - jako wiodący wokalista - w jednym utworze ("Jupiter"). W nagraniach gościnnie pojawili się też inni wokaliści: Brett Anderson (Suede), Jonathan Donahue (Mercury Rev) i Vincent Cavanagh (Anathema).

Duet - bardzo popularny także w Polsce - gościł już u nas dwukrotnie. W lutym 2014 przyjedzie po raz trzeci - tym razem do Krakowa. To będzie z całą pewnością niezapomniany wieczór.

11.02.2014   
Kraków, Klub Studio  

godz. 20:00

Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl , na stronach oraz w punktach ticketpro.pl i eventim.pl, a także w kasie Klubu Studio.

Cena biletu: 109,00 zł

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31