Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Studium Instrumentów Etnicznych debiutuje

Studium Instrumentów Etnicznych debiutuje

25 stycznia 2014 ukaże się debiutancka płyta Studium Instrumentów Etnicznych "Tu nie ma miejsca na strach.."

Album powstał w 2013 roku w studio United Records a ostateczny szlif nadało mu niemal już kultowe AsOne Studio. Płyta jest obrazem poszukiwań przez zespół swojej ścieżki muzycznej. Muzycy robią to odważnie, bezkompromisowo, często posługując się improwizacją jako narzędziem odkrywania nowego. Poszukiwania te wspiera bogate instrumentarium: instrumenty perkusyjne z całego świata, kalimby, metalowe beczki, didgeridoo, w połączeniu z looperem, fletem, trąbką, gitarą basową, które nadają muzyce nowoczesne brzmienie.

Płytę tworzy 12 utworów, o bardzo zróżnicowanej stylistyce i tematyce. Stiff Piotr Stefański: "To opowieści o naszym, o moim wewnętrznym świecie pełnym dyskusji, emocji i współodczuwania. Jesteśmy odbiornikami rzeczywistości, której doświadczamy, a my jesteśmy wzmacniaczami emocji historii, które się przez nas przelewają...".

Marta Anna Zabłocka: "Ciężko zakwalifikować muzykę, jaką tworzy Studium Instrumentów Etnicznych. Nie jest to folk, nie jest to hip-hop. Kilkanaście osób grających na bębnach i różnych, często bardzo nietypowych instrumentach dość orientalnych dla naszej kultury wzbudziło duże zainteresowanie. To psycho folk, wstrząsający i wyraźny, również dzięki wykrzyczanym tekstom. Intrygujący".

Ważnym elementem "Tu nie ma miejsca na strach.." jest sięgnięcie do tradycji ludowej świętokrzyskiego. Przejawia się to dwojako, po pierwsze w postaci fenomenalnego harmonisty ludowego Krzysztofa Korbana, po drugie w formie i sposobie muzykowania gdzie ważną role pełni transowość i wspólnotowość.

Za stronę graficzną albumu odpowiedzialny jest Paweł Sky - projektant oraz muzyk. m.in. twórca cyklu plakatów "WARsaw", zdobywca Silver TaMga i Obsesji Papieru w kategorii użytkowej w 2004 roku. Projektował dwie pierwsze okładki płyt zespołu R.U.T.A. a także ostatnią okładkę płyty Kapeli ze Wsi Warszawa "Nord".

Płytę będą promowały trzy klipy wyreżyserowane przez ojca polskiego wideoklipu Yacha Paszkiewicza: który również zrobił krótki film o zespole i jego debiutanckiej płycie.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Album dystrybuuje Fonografika.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30