Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert pamięci Grześka Joachimowicza

Koncert pamięci Grześka Joachimowicza

22 lutego w rzeszowskim klubie Wytwórnia odbędzie się bardzo wyjątkowe wydarzenie - Koncert Pamięci Grzegorza Joachimowicza. W taki właśnie sposób przyjaciele-muzycy pożegnają kolegę, który zmarł 22 grudnia 2013 r, w wieku 42 lat.

Zagrają: Toy Machine, Pitz, Jesus Chrysler Suicide, 1984, 2Cresky oraz Agressiva 69. Po i przed koncertem rozgrzewać będą Melodee i Yaos

"Na pomysł koncertu wpadłem właściwie od razu, chwilę po tym jak ochłonąłem po nagłym odejściu Grześka. Nikt przecież się tego nie spodziewał" - opowiada Sławomir Dżabi Leniart - "Przez wiele lat byliśmy bardzo blisko. Już w okresie płyty 'Shizowirus' Jesus Chrysler Suicide Greg dał się poznać jako bardzo nietypowy DJ. Zadebiutował wtedy jako autor tekstu i wokalista w utworze "Lufanga Speed". Później przyszły czasy 2Cresky. To on ze mną zakładał tą formację. W 2002 roku ukazała się płyta "Major System Error. I wspólna trasa z Agressivą 69. Mnóstwo koncertów w Polsce i Europie. Niewiele osób o tym wie, ale Greg był pierwszym polskim DJ, który zagrał przed The Prodigy."

"Reprezentował styl Break Beat i, jak sam to określał, Atomic Beat. Łamanie sztywnych reguł i elastyczność odróżniała go od całej masy DJ’ów w Polsce. Dla wielu muzyków ze sceny rzeszowskiej był kopalnią nowości muzycznych, autorytetem i prawdziwym znawcą muzyki klubowej. Wymieniając tylko te podstawowe fakty z życia Grega, jak i podkreślając jego niewątpliwy wpływ na scenę rzeszowską w latach '90 i później, wydawało mi się oczywistym i naturalnym, że na tym koncercie muszą zagrać kapele, z którymi Grzesiek związany był całym sercem i duszą. Jestem pewien, że Grzesiek chciałby być na takim koncercie. To swoisty obraz tego, co w rzeszowskiej scenie można nazwać "alternatywą". Różnorodność stylów i osobowości, jak i również debiutanci na tej scenie, dają mi pewność, że będzie to wyjątkowe wydarzenie."

"Chciałbym jeszcze dodać, że przy organizowaniu tego wydarzenia spotkałem się z ogromną życzliwością i bezinteresownością w załatwieniu spraw technicznych tj. klub czy nagłośnienie, ale również promocji w lokalnych mediach. Wszystkie zespoły bez wahania zgodziły się zagrać za darmo, po to, by wszystkie wpływy z koncertu można było przekazać rodzinie Grzegorza."

Warto podkreślić parę ciekawostek związanych z tym koncertem. Jedną z nich jest fakt, że zespół 2Cresky, który pochodzi z Rzeszowa, a Grzegorz Joachimowicz był jednym z założycieli, wystąpi w Rzeszowie po raz pierwszy. Kolejną niespodzianką wieczoru jest gościnny występ Krzysztofa Bufeta Bary (Wańka Wstańka And The Ludojades) razem z formacją 1984. Natomiast występ zespołu Toy Machine będzie ich debiutem scenicznym.

22 luty 2014
Klub Wytwórnia / Rzeszów

Otwarcie bramek: 19.00
Start koncertu: 20.00

Bilety: 25 pln

Cały zysk z koncertu muzycy przekażą rodzinie Grzegorza.

Wydarzenie na FB

 

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31