Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Snoop Dogg na Orange Warsaw Festival 2014

Snoop Dogg na Orange Warsaw Festival 2014

Ikona hip-hopu i niezwykle barwna postać - Snoop Dogg aka Snoop Lion - zawita do Polski, aby wystąpić podczas Orange Warsaw Festival 2014.

Artysta zagra 13 czerwca, pierwszego dnia festiwalu. Snoop Dogg aka Snoop Lion otwiera listę wykonawców drugiej sceny festiwalowej - Warsaw Stage.

Piotr Metz o postaci Snoop Dogga: "Najbarwniejsza i jedna z najbardziej kreatywnych i niepokornych postaci współczesnego hip-hopu. Podopieczny Dr. Dre - jednego z najważniejszych mentorów tej muzyki. Sprzedał na całym świecie ponad 30 milionów płyt, więcej niż niejedna supergwiazda rocka czy muzyki pop. Aktor, konferansjer, działacz polityczny. Wciąż na bakier z prawem, fan marihuany z prawnym pozwoleniem na jej używanie ostatnio jako Snoop Lion przeszedł na rastafarianizm uważając się za nowe wcielenie Boba Marleya. Do Polski przywiezie m.in. nagrania z ostatniego, jak twierdzi, albumu hiphopowego w karierze."

W ostatnim czasie, Snoop największy rozgłos zyskał dzięki swojemu nowemu projektowi "Reincarnated", pod którym podpisuje się już swoim nowym pseudonimem - Snoop Lion. Jest to projekt, który łączy zarówno album studyjny, jak i pełnometrażowy film z podróży artysty na Jamajkę oraz ilustrowany album, a także Mind Gardens - inicjatywę non-profit mającą na celu pomoc w wyżywieniu najbiedniejszych mieszkańców Jamajki. "Reincarnated" miał swoją premierę 23 kwietnia 2013 roku, w tym samym czasie kiedy do kin trafił film o tym samym tytule.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach. Dotychczas ogłoszono występy:
13 czerwca - Kings of Leon, Queens of The Stone Age
14 czerwca - Florence and The Machine
15 czerwca - David Guetta, Kasabian

Sprzedaż biletów na Orange Warsaw Festival 2014 rozpocznie się 21 stycznia, o godzinie 10:00 na stronach www.orangewarsawfestival.pl, www.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.

Więcej informacji na oficjalnych stronach festiwalu: facebook.com/orangewarsawfestival.pl oraz www.orangewarsawfestival.pl.

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30