Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Desert Carnival w marcu we Wrocławiu

Desert Carnival w marcu we Wrocławiu

W sobotę 1 marca, odbędzie się szósta już edycja popularnego na Dolnym Śląsku festiwalu spod znaku Desert Carnival. Na scenie klubu Alive zagrają Sunnata, Naked Brown, Sautrus oraz Samavayo.

Ile pustynnych brzmień może zmieścić wrocławski klub Alive? O tym będzie można przekonać się już 1 marca podczas szóstej edycji festiwalu Desert Carnival, który zapełnia dolnośląską niszę na muzykę stoner, doom, sludge i desert rock. Tradycyjnie w składzie imprezy pojawiają się cztery zespoły - tym razem trzy rodzime oraz jeden z Niemiec.

Ten ostatni, czyli Samavayo pochodzi z Berlina i we Wrocławiu wystąpi już po raz trzeci. Muzyka tego trio to połączenie pustynnego rocka, metalu, improwizacji i punka. Konkretna, energetyczna dawka dźwięków. Nasze rodzime podwórko reprezentować będą trzy ekipy. Sunnata to zespół powstały na gruzach stołecznego Satellite Beaver. Można spodziewać się więc ciężaru oraz długich rozbudowanych riffów. Wspierać ich będą kolejne dwa zespoły z północy Polski - Naked Brown oraz Sautrus. Pierwszy ze wspomnianych przyjedzie do Wrocławia promować swój debiutancki album "Not So Bad", który powinien spodobać się fanom Motorhead, Black Sabbath oraz Clutch. Sauturus ma na koncie tylko jedną Epkę, ale już teraz może pochwalić się wieloma koncertami i umiejętnością tworzenia odpowiedniego klimatu. Dla fanów Kyuss, Led Zeppelin i Electric Wizard.

Desert Carnival 6 będzie także okazją do spożycia Yerba Mate serwowanej przez wrocławski sklep Yerbomania, kupienia muzycznych gadżetów DC, w tym festiwalowych kufli i spróbowania domowej roboty piwa. Atrakcje i niespodzianki dla gości zaserwują także sklep muzyczny Guitar Max oraz hostel Silesius, z którym organizatorzy DC rozpoczynają współpracę (między innymi 10% zniżki na całą ofertę pokoi z biletem DC).

1 marca 2014
Klub Alive / Wrocław, ul. Kolejowa 12.

Start: 19:05.

Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)  

Bilety do nabycia w klubie oraz na stronie www.desertcarnival.pl. Więcej informacji także na www.facebook.com/desertcarnival

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31