Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Desert Carnival w marcu we Wrocławiu

Desert Carnival w marcu we Wrocławiu

W sobotę 1 marca, odbędzie się szósta już edycja popularnego na Dolnym Śląsku festiwalu spod znaku Desert Carnival. Na scenie klubu Alive zagrają Sunnata, Naked Brown, Sautrus oraz Samavayo.

Ile pustynnych brzmień może zmieścić wrocławski klub Alive? O tym będzie można przekonać się już 1 marca podczas szóstej edycji festiwalu Desert Carnival, który zapełnia dolnośląską niszę na muzykę stoner, doom, sludge i desert rock. Tradycyjnie w składzie imprezy pojawiają się cztery zespoły - tym razem trzy rodzime oraz jeden z Niemiec.

Ten ostatni, czyli Samavayo pochodzi z Berlina i we Wrocławiu wystąpi już po raz trzeci. Muzyka tego trio to połączenie pustynnego rocka, metalu, improwizacji i punka. Konkretna, energetyczna dawka dźwięków. Nasze rodzime podwórko reprezentować będą trzy ekipy. Sunnata to zespół powstały na gruzach stołecznego Satellite Beaver. Można spodziewać się więc ciężaru oraz długich rozbudowanych riffów. Wspierać ich będą kolejne dwa zespoły z północy Polski - Naked Brown oraz Sautrus. Pierwszy ze wspomnianych przyjedzie do Wrocławia promować swój debiutancki album "Not So Bad", który powinien spodobać się fanom Motorhead, Black Sabbath oraz Clutch. Sauturus ma na koncie tylko jedną Epkę, ale już teraz może pochwalić się wieloma koncertami i umiejętnością tworzenia odpowiedniego klimatu. Dla fanów Kyuss, Led Zeppelin i Electric Wizard.

Desert Carnival 6 będzie także okazją do spożycia Yerba Mate serwowanej przez wrocławski sklep Yerbomania, kupienia muzycznych gadżetów DC, w tym festiwalowych kufli i spróbowania domowej roboty piwa. Atrakcje i niespodzianki dla gości zaserwują także sklep muzyczny Guitar Max oraz hostel Silesius, z którym organizatorzy DC rozpoczynają współpracę (między innymi 10% zniżki na całą ofertę pokoi z biletem DC).

1 marca 2014
Klub Alive / Wrocław, ul. Kolejowa 12.

Start: 19:05.

Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)  

Bilety do nabycia w klubie oraz na stronie www.desertcarnival.pl. Więcej informacji także na www.facebook.com/desertcarnival

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn Mike Oldfield

Oldfield w wielkiej formie! Już wprawdzie przynależące do popowej części twórczości Mika, "Man on the Rocks" zwiastowało, że artysta złapał...Gramy dalej

8 /10
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Rules
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28