Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Hundredth, Being as An Ocean i Counterparts na koncercie w Polsce

Hundredth, Being as An Ocean i Counterparts na koncercie w Polsce

24 lutego w warszawskiej Hydrozagadce zagrają zespoły ze światowej czołówki sceny hardcore - Hundredth, Being As An Ocean, Counterparts i Polar.

Hundredth (USA)
Grupa, powstała pod nazwą The Hundredth, istnieje od 2008 roku. Gra melodyjny hardcore z elementami metalcore i jest jednym z niewielu chrześcijańskich zespołów w tym gatunku muzycznym. Poza nagrywaniem dla Mediaskare Records muzycy prowadzą też fundację Hope Into Humanity. Zespół wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Ich występ to pozycja obowiązkowa dla fanów The Ghost Inside, It Prevails czy Heart In Hand.

Being as An Ocean (USA)
Being as An Ocean powstał w 2012 roku i szybko zachwycił swoim charakterystycznym stylem, na który składają się chwytliwe riffy, przejmujące, emocjonalne teksty oraz wokal, w którym melodyjne partie splatają się z krzykiem, melorecytacją i szeptem. Debiutancki album "Dear G-d..." ukazał się 23 października i z miejsca podbił serca fanów melodyjnego post-hardcore. Spotkał się z niezwykle pozytywnymi recenzjami, a na liście Billboardu "Top Heatseekers" dotarł do 27. miejsca. Muzycy z Kalifornii wracają do Polski po świetnie przyjętych koncertach w marcu 2013 w Poznaniu i Warszawie.

Counterparts (Kanada)
Counterparts narodzili się w 2007 roku. Z początku znani tylko w Kanadzie, szerszej publiczności zaprezentowali się swoim debiutanckim albumem "Prophet" w 2010 i ich kariera nabrała rozpędu - trasy m.in. z legendarnym Shai Hulud, kontrakt z Victory Records, kolejne albumy. To, czym Couterparts charakteryzuje się od początku swojego istnienia, to emocje, energia, melodia i pasja. O potencjale ich występów na żywo można było się przekonać podczas niedawnego koncertu w Krakowie.

Polar (UK)
Polar to kolejna perełka brytyjskiej sceny hardcore. Jak dotąd grupa wydała kilka singli i jeden album, ale ze wsparciem takich potęg jak BBC, Drop Dead i Rock Sound szykuje się do wydania nowego krążka, który powinien mieć premierę na początku 2014. W październiku 2013 roku zespół odwiedził Polskę supportując Funeral For a Friend. Na dwóch koncertach w Warszawie i Poznaniu zaprezentował konkretny hardcore-punkowo-rock'n'rollowy set.

24.02.2013
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22

Bilety:
44 zł (przedsprzedaż)
55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na STRONIE.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31