Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / VIII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

VIII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

Tradycyjnie w kwietniu zapraszamy do Mosiny na kolejną, już VIII edycję Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą.

Impreza przez lata niezmiennie utrzymuje status unikatowego wydarzenia w skali kraju, o wysokim poziomie artystycznym. Co roku artystyczna atmosfera przyciąga do Mosiny gitarzystów i wielbicieli muzyki z całej Polski. Zasadnicza ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie różnych stylów muzycznych związanych z gitarą. Repertuarowa różnorodność dowodzi, że muzyka gitarowa nie zna stylistycznych granic. Dni Artystyczne z Gitarą to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim różnorodne zajęcia warsztatowe, wystawy, prezentacje, spotkania autorskie, prezentacje filmów oraz jam session w Klubie Festiwalowym.

W programie tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia, między innymi:

- Inauguracja zaplanowana w klimacie polskiego jazzu. Spotkanie autorskie z Dionizym Piątkowskim, czołowym polskim autorytetem w dziedzinie jazzu, dotyczyć będzie nowej publikacji na temat Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Współautor "Czasu Komedy" będzie również podpisywał swój album wzbogacony płytą z muzyką Sekstetu Komedy. Jerzy Reich, znawca polskiej muzyki jazzowej, oraz posiadacz wspaniałych zbiorów dotyczących tego tematu, przygotował wystawę "Z mojego archiwum polskiego jazzu".    

- Koncerty tradycyjnie różnorodne, prezentujące sylwetki oraz dokonania najwybitniejszych polskich muzyków.

Myslovitz powszechnie uznawany za jeden z najważniejszych polskich zespołów. Ustanowił swoistą cezurę - po nim w ambitnej muzyce gitarowej już nikomu nie udało się w Polsce osiągnąć tak znaczącego sukcesu. "Zawirowania" spowodowane odejściem Artura Rojka paradoksalnie przyniosły wzmocnienie siły wyrazu pozostałych członków zespołu i nowy, świeży powiew twórczości udokumentowany płytą 1.577.

Lech Janerka z zespołem. Swoją oryginalną twórczością wywarł ogromny wpływ na rozwój polskiej muzyki. W latach '80 wzbogacił historię rodzimej zimnej fali niezapomnianym krążkiem Klausa Mitffocha. Kultem otoczony jest też pierwszy solowy krążek Janerki "Historie podwodne". Lech Janerka jest twórcą, dla którego warstwa tekstowa jest istotną, jeśli nie kluczową, częścią utworu, dlatego śpiewając od wielu lat o sprawach ważnych unika banału, a słowa piosenek przeobraża w zajmujące opowieści.

Koncert Specjalny - już po raz drugi na potrzeby mosińskiej imprezy organizatorzy zapraszają wybitnych polskich muzyków, którzy specjalnie na tę okoliczność tworzą oryginalny i niepowtarzalny projekt. W tym roku wystąpią:
Marek Raduli - jeden z najlepszych  polskich gitarzystów rockowych i jazzowych
Jacek Jaguś - wielokrotnie wybierany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym
Bartosz Łęczycki - jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie.
Tomasz Grabowy - jest jednym z najlepszych polskich basistów, kojarzy się z jazzem elektrycznym i fusion.
Grzegorz Grzyb - perkusista, znany jest ze współpracy z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi

Whitewater - polsko-brytyjski zespół rockowy z charyzmatycznym Jasonem Barwickiem w składzie. Zaprezentują swoje muzyczne oblicze w Klubie Festiwalowym.

Warsztaty to najważniejsza edukacyjna forma podczas Dni Artystycznych z Gitarą. Młodzi utalentowani muzycy przybywają do Mosiny z całej Polski na spotkanie z wybitnymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach. Program warsztatów jest tak przygotowany, że uczestniczyć w nich mogą całe zespoły, uzyskując często zasadniczą wiedzę, pozwalającą dokonać najważniejszych wyborów w karierze. Grażyna Łobaszewska zaprasza wszystkich utalentowanych wokalnie do udziału w specjalistycznych warsztatach. Warsztaty gitarowe poprowadzi Marek Raduli. Na specjalistyczne konsultacje zapraszają Jacek Jaguś, Tomasz Grabowy i Grzegorz Grzyb. Doniosłym zakończeniem spotkań z mistrzami będzie Koncert Finałowy z udziałem tegorocznych uczestników warsztatów.

Ponadto organizatorzy przygotowują wiele ciekawych form uzupełniających, które prezentowane będą w Klubie Festiwalowym. Pokazy filmów dokumentalnych, prezentacje sprzętu muzycznego oraz tradycyjne jam session również z gwiazdami imprezy.

Przypominamy, że Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitara to niekomercyjne przedsięwzięcie, tworzone przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Towarzystwo Gitarowe - skupiające pasjonatów gitary i ludzi, którzy z przyjemnością poświęcają swój czas na tworzenie jedynej w swoim rodzaju imprezy w Wielkopolsce.

Bilety do nabycia w Mosińskim Ośrodku Kultury, CIM Poznań oraz na stronie www.bilety24.pl

Szczegółowe informacje o imprezie: www.gitaramosina.pl.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

 

Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn Mike Oldfield

Oldfield w wielkiej formie! Już wprawdzie przynależące do popowej części twórczości Mika, "Man on the Rocks" zwiastowało, że artysta złapał...Gramy dalej

8 /10
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Rules
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28