Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Moreland & Arbuckle wracają do Polski - wygraj bilet!

Moreland & Arbuckle wracają do Polski - wygraj bilet!

Już za kilka dni rozpocznie się polska trasa dobrze znanego zespołu Moreland & Arbuckle. Wygraj bilet na koncert!

Gitarzysta Aaron Moreland i harmonijkarz oraz wokalista Dustin Arbuckle już od ponad dekady eksplorują teren zwany "muzyką rdzennie amerykańską". Zaczynali jako duet grający akustycznego bluesa; dziś są triem o własnym, niepowtarzalnym stylu, określanym jako "roots rock". Powstał on z połączenia bluesowych korzeni z elementami rocka, country, i muzyki folk - oraz ogromnej dawki własnej inwencji twórczej. Trzecim członkiem zespołu jest perkusista Kendall Newby.

Koncepcja zespołu zmieniała się wielokrotnie. Początkowo skład zawierał basistę, jednakże czas pokazał, że jego brak nie tylko nie osłabia, ale wręcz uatrakcyjnia brzmienie formacji, nadając mu nowej jakości. Dzieje się to głównie za przyczyną specyficznej techniki gitarowej Morelanda, której bogactwo sprawia, że nieobecność basisty nie jest słyszalna. Dużą rolę w kreacji oryginalnego brzmienia ma jeden z używanych przez niego instrumentów: gitaro-bas zrobiony z pudełka po cygarach. Bezsprzecznymi atutami brzmienia Moreland & Arbuckle są też głęboki, zapadający w pamięć głos Arbuckle'a oraz jego inspirowany Little Walterem styl gry na harmonijce.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Mają na koncie sześć albumów. W maju 2013 europejską premierę miał najnowszy, "7 Cities". Krążek zawiera 13 utworów, w tym: 8 autorstwa sprawdzonego tandemu Aaron Moreland / Dustin Arbuckle, 4 kompozycje napisane dla zespołu przez przyjaciół oraz zaskakującą wersję jednego z przebojów lat 80. "7 Cities" jest koncept-albumem osnutym wokół mitu "Siedmiu miast ze złota", którego akcja miała się dziać wieki temu m.in. na terenach będących dziś stanem Kansas. Muzycznie jest to kontynuacja dobrze znanego fanom M&A stylu. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy płytę wyprodukował nie Aaron Moreland, a wywodzący się z indie-rockowego środowiska Matt Bayles (znany ze współpracy z takimi zespołami, jak Mastodon, The Sword, czy Isis).

Aaron Moreland - gitary, cigar box guitar
Dustin Arbuckle - śpiew, harmonijka
Kendall Newby - perkusja, chórki

Daty koncertów:

14 marca - Kraków / Mile Stone
16 marca - Puławy / Dom Chemika
17 marca - Toruń / Pamela
18 marca - Łódź / KreDance
19 marca - Elbląg / Pub Sąsiedzi
20 marca - Gdynia / Blues Club
21 marca - Strzelinko k. Słupska / Dolina Charlotty
22 marca - Grodków / Ośrodek Kultury i Rekreacji
23 marca    Dobromierz / Gminny Ośrodek Kultury

Konkurs:

Mamy do wygrania po jednym bilecie na koncerty w Krakowie, Puławach i Elblągu. Odpowiedzi, wraz z imieniem i nazwiskiem oraz miastem, które wybieracie, wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: M&A. Odpowiedzi można przesyłać do piątku (7.03) do 10:00. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jaki tytuł nosi debiutancki album Moreland & Arbuckle?

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Chodziło o album "Caney Valley Blues". Bilety otrzymują: Kryspin Fic (Kraków) i Marcin Wójcicki (Puławy).

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30